یک شهروند کُرد اهل سنندج پس از دو بار احضار بازداشت گردید

گذارــ یک شهروند کُرد اهل سنندج پس از دو بار احضار به اطلاعات سنندج، توسط نیروهای اطلاعاتی بازداشت شد.

به گزارش گذار به نقل از کردپا، چند روز قبل، نیروهای اطلاعاتی “بهروز عزیزی” فرزند محمدصالح اهل روستای “میراو” از توابع منطقه ژاورود سنندج را بازداشت کردند. به گفته یکی از بستگان نامبرده، “طی مدت اخیر نیروهای اطلاعاتی با احضار پی در پی بهروز عزیزی، او را مورد بازجویی و تحت فشار قرار داده‌اند.”

 به نقل از منابع نزدیک به خانواده عزیزی عنوان شده است که خانواده او از دلیل احضار و بازداشت‌ فرزندشان اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند‌ و تا لحظه انتشار این خبر، از سرنوشت و محل نگهداری این شهروند کُرد اطلاعی در دسترس نمی‌باشد.

با استناد به جدیدترین گزارش آماری سازمان های حقوق بشری که در مورد مسائل حقوق بشر کردستان تحقیق می کنند در سال گذشته، ۵۶۴ نفر از شهروندان کُرد بنابه فعالیت سیاسی، مدنی، وبلاگنویسی و زیست‌محیطی بازداشت شده که برای ١١٩ نفر حکم زندان صادر گردیده است و بنا به این گزارش نیروهای اطلاعاتی و امنیتی و قوه قضائیه از مرتکبین اصلی نقض‌حقوق بشر در ایران هستند.

در ایران نهادهای مختلف اطلاعاتی فعال می‌باشند و وزارت اطلاعات بخشی از بدنه دولت است و چند نهاد اطلاعاتی تحت کنترل سپاه پاسداران هستند: اطلاعات سپاه، حفاظت اطلاعات سپاه و حفاظت سپاه.

“سازمان اطلاعات سپاه”، “سازمان حفاظت اطلاعات سپاه” و “حفاظت سپاه” سه زیرمجموعه سپاه پاسداران می‌باشند که به انجام وظایف اطلاعاتی – امنیتی می‌پردازد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

1 − 1 =