قطع پای یک کولبر بر اثر انفجار مین/ مصدومیت دو کولبر در پی شلیک مستقیم نیروهای مسلح مرزی

در مناطق مرزی، سه کولبر، بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مسلح و انفجار مین مصدوم شدند.

به گزارش گذار، در پی شلیک مستقیم نیروهای مسلح در مناطق مرزی نوسود و سردشت دو کولبر مصدوم شدند، از سوی دیگر یک کولبر اهل روستای سردوش مریوان، بر اثر انفجار مین، یک پای خود را از دست داد.

روز دوشنبه ۱۲ فروردین ماه ۱۳۹۸، «کریم راستی» کولبر اهل روستای سردوش مریوان در حین کولبری، بر اثر برخورد با مین، پای چپ خود را از دست داد.

به گزارش منابع محلی این شهروند کُرد حین کولبری در نواحی مرزی مابین “برجک کوانان” و “برجک کانی بی پای” بر اثر برخورد با مین،  پای چپش قطع شده و همچنین از ناحیه دست و پای راست نیز آسیب‌دیده است.

گزارش‌شده است که این کولبر ۵۵ ساله به دلیل “شدت جراحات  وارده و جهت مدوا” به بیمارستان «شار» شهر سلیمانیه در اقلیم کردستان عراق منتقل‌شده است.

همچنین روز یک‌شنبه ۱۱ فروردین‌ماه، در منطقه مرزی نوسود، یک کولبر با نام «ابراهیم خوشنودی» فرزند حسن اهل روستای سرده از توابع شهرستان پاوه بر اثر شلیک مستقیم نیروهای مسلح از ناحیه پا به‌شدت مصدوم شد.

از سوی دیگر؛ در پی شلیک ماموران مسلح به سوی گروهی از کولبران در منطقه مرزی سردشت، یک کولبر ۳۰ ساله با نام «رئوف سلیمانی» از ناحیه پا به‌شدت مصدوم شد.

شلیک مرزبانان به کولبران، انفجار مین، پرت شدن از کوه، بهمن و یخبندان، سیل و سایر حوادث طبیعی ازجمله خطراتی است که کولبران را تهدید می‌کند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × 2 =