ممانعت اداره اطلاعات کردستان از سفر هاشم حسین‌پناهی به زاهدان

اداره اطلاعات استان کردستان طی تماس تلفنی از سفر هاشم حسین پناهی از علمای اهل سنت کردستان به سیستان و بلوچستان ممانعت کرد.

به گزارش گذار، نیروهای امنیتی در استان کردستان طی تماس تلفنی از سفر هاشم حسین پناهی، مدرّس مدرسه‌ی علوم دینی امام بخاری سنندج و از مسئولین دفتر محکمه‌ی شرع کردستان، به شهر زاهدان جهت مشارکت در مراسم فارغ التحصیلی طلاب علوم دینی این شهر ممانعت به عمل آوردند.

دفتر محکمه شرعی کردستان ضمن تایید این خبر با انتشار بیانیه ای به شرح دلایل ممانعت سفر این عالم اهل سنت پرداخته است.

متن بیانه به شرح زیر است:

طی تماس تلفنی از اداره‌ی اطلاعات کردستان، از مسافرت استاد کاک هاشم حسین پناهی، مدرّس مدرسه‌ی علوم دینی امام بخاری سنندج، و از مسئولین دفتر محکمه‌ی شرع کردستان به شهر زاهدان جهت مشارکت در مراسم فارغ التحصیلی طلاب علوم دینی حوزه‌ی دارالعلوم آن شهر جلوگیری گردید، شایان ذکر است این عالم اهل سنّت کردستان، سال گذشته، به همراه هیئتی به نمایندگی از طرف استاد کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان در آن گردهمایی سالیانه حضور پیدا کرده و به ایراد سخنرانی پرداخته بود، که مورد استقبال گرم حضّار آن مراسم باشکوه اهل سنّت ایران قرار گرفت، شاید یکی از عوامل مهم ممانعت امسال از حضور او در آن همایش دینی اهل سنّت همین باشد.

دفتر محکمه‌ی شرع کردستان
۹۸/۰۱/۱۲

پیش‌تر هاشم حسین‌پناهی، فعال ملی-مذهبی اهل سنت که به دلیل حضور و سخنرانی در مراسم ترحیم رامین حسین‌پناهی از سوی اداره اطلاعات کردستان به تشویش اذهان عمومی و تبلیغ علیه نظام متهم شده بود در روز شنبه ۱۱ اسفندماه ۹۷ به شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج احضار شده بود.

این فعال مذهبی پیش‌تر نیز در تاریخ ۲۲ شهریورماە ۹۷ طی تماس تلفنی برای روز ۲۷ شهریورماه به دادسرای ویژه روحانیت احضار و پس از حضور در دادسرا تفهیم اتهام شد.

در این پرونده اتهامات این فعال فرهنگی و مذهبی ” فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “تشویش اذهان عمومی” عنوان شده و پس از تفهیم اتهام، با قرار کفالت سی میلیون تومانی موقتا تا پایان دادرسی آزاد شد.

هاشم حسین پناهی، استاد مدرسه امام بخاری سنندج و از مسئولان دفتر کاک حسن امینی حاکم شرع مردمی کردستان است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار + 4 =