بهزاد علی‌بخشی، فعال مدنی از سوی اجرای احکام زندان اراک احضار شد

بهزاد علی بخشی فعال مدنی، که پیش‌تر از سوی دادگاه کیفری دو اراک به شش ماه حبس تعزیری، محکوم شده بود، از سوی اجرای احکام زندان این شهر به‌صورت تلفنی فراخوانده شد.

به گزارش گذار، بهزاد علی بخشی، فعال مدنی ساکن اراک، روز شنبه ۱۰ فروردین‌ماه ۱۳۹۸، از سوی شعبه اجرای احکام زندان اراک، جهت گذراندن دوران محکومیتش، فراخوانده شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر گذار گفت: « روز شنبه دهم فروردین‌ماه پس از بازداشت محمد نجفی وکیل دادگستری، از شعبه اجرای احکام، با منزل آقای بخشی تماس گرفته‌ و از وی خواسته‌اند در اولین روز کاری، خودشان را جهت گذراندن دوران حبس معرفی کنند.»

این فعال مدنی پیشتر نیز در دادگاه کیفری دو اراک به اتهام اخلال در نظم عمومی به یکسال حبس و هفتاد و چهار ضربه شلاق محکوم شد که این حکم  در دادگاه تجدید نظر به پنج سال تعلیق تبدیل شد.

او برای قسمتی دیگر از پرونده اش که به اتهام «توهین به رهبری»، در  شعبه دو دادگاه انقلاب اراک به دو سال حبس محکوم شد، این حکم در دادگاه تجدید نظر به پنج سال حبس تعلیقی تبدیل شد اما بعد با اعتراض محسن خیرمند معاون دادستان اراک در شعبه نهم تجدید نظر به شش ماه حبس تعزیزی محکوم شد.

او در حال حاضر به اتهام «توهین به رهبری» به  شش ماه حبس تعزیزی محکوم شده است.

گفتنی است؛ بهزاد علی‌بخشی، پیش‌تر نیز در ۳۰ دی‌ماه سال ۱۳۹۶ بازداشت و به زندان اراک منتقل شد.

این فعال مدنی در تاریخ ۸ اسفندماه ۱۳۹۶ با تودیع وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × یک =