فعالان مدنی اهواز خواستار عزل استاندار این شهر شدند/ ویدیو

شمارى از فعالان حقوقى و مدنى اهل اهواز، طی نامه‌ای خطاب به حسن روحانی خواستار عزل غلامرضا شریعتى، استاندار خوزستان شدند.

به گزارش گذار، در پی واکنش “تند و توهین‌آمیز” استاندار خوزستان به انتقاد یک شهروند سیل‌زده در خصوص عدم رسیدگی به وضعیت سیل‌زدگان، شماری از فعالان حقوق بشر اهل اهواز، در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، خواستار توبیخ و عزل وی شدند.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در واکنش به انتقاد یک شهروند سیل زده در این استان که از او پرسیده بود: «برای همه کار می‌کنید یا فقط برای سوریه»، با تحکم و تندی در جواب وی گفته بود: «حرف‌های بی ربط نزن، آدم مخالف نظام بی تربیت. برو گفتم. برو تا ندادم…».

متن کامل نامه فعالان حقوق بشر خطاب به حسن روحانی در پی می‌آید:

جناب آقای روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

همانگونه که مستحضرید سیل ویرانگر خوزستان را در نوردید و پس از تخریب منازل مسکونی و اراضی کشاورزی، تخلیه شهرها و روستاها کودکان، زنان، سالمندان و جوانان را آواره نمود، شهروندان ایرانی بنا به حس مسئولیت‌پذیری و انسان دوستی بطور مستمر در کنار دیگر نهادها و نیروهای دولتی در حال امدادرسانی به سیل زدگان و تامین احتیاجات اولیه زندگی اعم از غذا، آب، پوشاک و اقلام بهداشتی هستند علی‌رغم این وضعیت بحرانی حاکم بر استان خوزستان متاسفانه در مورخ  ۱۳۹۸/۱/۱۹مشاهده شده که عالی ترین مقام دولت ،استاندار خوزستان با لحنی تحکم آمیز و  پرخاشگرانه ( حرف بی ربط نزن! آدم مخالف نظام بی‌تربیت  بروبیرون، تا ندادم…) ضمن الصاق اتهام به شهروندی که در معرض شدید ترین فشارهای روحی و روانی ناشی از سیل ویرانگر قرار گرفته به وی توهین و با الفاظی که دور از شان یک مسئول در دولت جمهوری اسلامی او را طرد می نماید لهذا اینجانبان ذیل جمعی از شهروندان ایرانی تقاضای توبیخ آقای شریعتی و عزل وی از سمت استانداری خوزستان را داریم مقتضی است ضمن موافقت با این درخواست جمعی سریعا نسبت به عزل وی اقدام و آرامش را در این فضای بحرانی حاکم فرمایید.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در واکنش به انتقاد یک شهروند سیل زده در این استان که از او می‌پرسد «برای همه کار می‌کنید یا فقط برای سوریه»، می‌گوید: «حرف‌های بی ربط نزن، آدم مخالف نظام بی تربیت. برو گفتم. برو تا ندادم…».

ویدیوی واکنش توهین آمیز غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان:

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سیزده − 2 =