با شکایت سپاه پاسداران، احضار و محرومیت شش ماهه یک عضو شورای شهر اصفهان

با شکایت سپاه پاسداران و ستاد امر به معروف و نهی از منکر، یک عضو شورای شهر اصفهان،به علت نگاشتن دو توئیت در دفاع از «مهدی حاجتی» و «دکتر علی اصغر غروی»، از حضور در جلسات شورای شهر اصفهان منع شد.

به گزارش گذار، “مهدی مقدری”، عضو شورای شهر اصفهان، صبح امروز چهارشنبه ۲۱ فروردین‌ماه، پس از حضور در شعبه ۱۱ بازپرسی عمومی و انقلاب اصفهان و ارایه آخرین دفاعیات خود، بر اساس حکم صادره از سوی بازپرس پرونده، به مدت شش ماه از حضور در شورای اسلامی شهر محروم شد.

دلیل احضار این عضو شورای شهر اصفهان، انتشار پستی در صفحه اینستاگرامش درباره بازداشت مهدی حاجتی بود. آقای حاجتی عضو شورای شهر شیراز بود که به دلیل حمایت از شهروندان بهایی مدتی بازداشت شد.

شاکیان پرونده این عضو شورای شهر، سپاه پاسداران استان اصفهان و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این استان هستند.

مهدی مقربی در گفتگو با رویداد ۲۴ در این خصوص گفت: « صبح امروز با حضور در شعبه ۱۱ بازپرسی عمومی و انقلاب اصفهان، آخرین دفاع بنده در پرونده‌های مرتبط با توئی️ت و پست اینستاگرامی دفاع از آقایان مهدی حاجتی عضو شورای اسلامی شهر شیراز) و دکتر علی اصغر غروی پژوهشگر قرآنی و فعال سیاسی صورت گرفت و در پایان جلسه، بازپرس پرونده با قرار نظارت قضایی، من را به مدت شش ماه از حضور در شورای اسلامی شهر اصفهان محروم کرد.»

دبیرکل سازمان عدالت و آزادی گفته به دلیل عدم پذیرش وکیل مدافع و قرار صادره، اعتراض مکتوب خود را ارائه کردم.

مقدری در صفحه توییتر خود دکتر غروی را مخالف نجیب جمهوری اسلامی توصیف کرده بود. همچنین درباره مهدی حاجتی نوشته بود «چرا این نکته بدیهی را برخی در نمی‌یابند یا نمی خواهند دریابند که «حق داشتن» لزوما به معنای برحق بودن نیست. هر انسانی حتی اگر ما اندیشه یا عقیده او را نپسندیم و درست ندانیم، حقوقی دارد که از مهمترین این حقوق، حق دادرسی عادلانه است. آزادگی در این است که فرد از حقوق افرادی دفاع کند که با آنها مخالف است. مهدی حاجتی را آزاد کنید.»

مهدی حاجتی، عضو شورای شهر شیراز، پنجم مهرماه سال جاری و به دلیل نوشتن توئیتی در حمایت از «دو دوست بهایی بازداشت شده» از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شده بود. او ۱۵ مهرماه با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهارده + سیزده =