محکومیت یکی از هوادارن محمدعلی طاهری به پنج سال حبس

مصطفی خسروی‌بابادی، به اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شد.

شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، «مصطفی خسروی‌بابادی»، یکی از هواداران «محمدعلی طاهری» را با اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور”، به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. همچنین بر اساس این حکم، آقای خسروی به مدت دو سال از عضویت در احزاب، گروه‌ها، دسته‌جات سیاسی و اجتماعی محروم شده‌است.

مصطفی خسروی که روز دوشنبه ۱۲ آذرماه ۱۳۹۷ مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران بازداشت و یک‌شنبه ۲۳ دی از زندان اوین با قرار کفالت آزاد شده‌بود، روز ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت آقای خسروی پیش‌تر گفته‌بود:‌ «او روز دوشنبه ۱۲ آذرماه ۱۳۹۷ به قصد اعتراض به روند رسیدگی به پرونده محمدعلی طاهری، مقابل مجلس شورای اسلامی رفته بود که همان‌جا توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد».

مصطفی خسروی پیش‌تر نیز در روز ۲۳ اسفندماه ۹۶ در تحصن اعتراضی امامزاده صالح تجریش به همراه چند تن دیگر از هواداران محمدعلی طاهری بازداشت شده بود.

محمدعلی طاهری، بنیانگذار «عرفان حلقه» با توجه به پایان یافتن دوران محکومیتش “پس از ابلاغ رسمی” آزاد خواهد شد، اکنون در مرخصی نوروزی به‌سر می‌برد.

وی پس از اتمام دوران محکومیت ۵ ساله خود از زندان آزاد نشد و مجدداً با اتهام “افساد فی‌الارض” به دلیل فعالیت‌های مشابهی که پیش‌تر در سال ۱۳۹۰ بابت آنها محکوم شده بود، به ۵ سال حبس تعزیری متهم شد.

طی سال‌های گذشته شماری از هواداران محمدعلی طاهری در استان‌های مختلف کشور بازداشت شده‌اند. ناهید بهشید یکی دیگر از هواداران محمدعلی طاهری است که در بند زنان زندان اوین در حال سپری کردن دوره ۵ سال محکومیت خود است. خانم بهشید دوشنبه ۸ بهمن‌ماه ۹۷ در منزل شخصی‌اش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

اطلاعات سپاه و موسسات وابسته به آن از جمله «بهداشت معنوی»، «نجات از حلقه» و «فرقه نیوز» بارها ضمن انتشار اطلاعیه‌های گوناگون در وبسایت‌های خود و طی نشست‌های مختلف در سیمای جمهوری اسلامی در ارتباط با اداره فرق و ادیان، اعضای «عرفان حلقه» و هواداران محمدعلی طاهری را به ایجاد «تشکیک» در عقاید مذهبی مردم متهم کرده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

دو × دو =