امیر جواهری لنگرودی در نشست سراسری گذار؛ گزارشی از نتایج وقوع سیلاب در ایران و لزوم اتحاد مردم برای عبور از بحران (بخش اول)

امیر جواهری لنگرودی، فعال سیاسی و مدافع حقوق کارگران، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، روز یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) در دو بخش صحبت کرد. قسمت اول گفته‌های وی به حوادث “تاثر برانگیز” اخیر از جمله سیلاب‌ها اختصاص یافت و همینطور بر لزوم اتحاد نیروهای مردمی برای عبور از بحران‌های کنونی تاکید شد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

امیر جواهری‌لنگرودی، ابتدای سخن از بحران سیلاب‌‌های ویران‌گر در کشور و عدم امدادرسانی نهادهای حکومتی گفت و از اینکه شهروندان ایرانی با همه کاستی‌ها، چگونه در این حوادث پشتیبان هم بودند.

وی بر این موضوع تاکید کرد که مردم باید همچنین کمیته‌هایی تشکیل دهند و دولت را تحت فشار قرار دهند تا ناچار به پاسخ‌گویی شوند.

امیر جواهری گفت: «سیاست‌های حکومت در دهه‌های اخیر باعث وقوع بسیاری از همین فجایع است که حتی در برخی مناطق باعث پیشروی سیل هم شده‌است».

این فعال کارگری اضافه‌کرد: «بی تعارف باید گفت که دولت‌های بیگانه هیچ‌گاه یاری رسان مردم نیستند و فقط خود مردم هستند که می‌توانند خود را از این شرایط نجات دهند».

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان امیر جواهری لنگرودی، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

 

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

6 + بیست =