امیر جواهری لنگرودی در نشست سراسری گذار؛ صحبتی پیرامون قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی (بخش دوم)

امیر جواهری لنگرودی، فعال سیاسی و مدافع حقوق کارگران، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، روز یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) در دو بخش سخن گفت. قسمت اول گفته‌های وی به حوادث “تاثر برانگیز” اخیر از جمله سیلاب‌ها اختصاص یافت و همینطور بر لزوم اتحاد نیروهای مردمی برای عبور از بحران‌های کنونی تاکید شد. امیر جواهری‌لنگرودی در بخش دوم، از نیاز اساسی مردم به سازماندهی نیروهای خود برای رسیدن به دموکراسی به عنوان نیازی اساسی گفت و همینطور از عواقب قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا صحبت کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

امیر جواهری لنگرودی، گفت: «مردم ما به قیم نیازی ندارند و از طرفی هیچ‌کس پاسخ‌گوی نیازهای مردم نیست و ما باید بر روی دموکراسی خواهی از سوی مردم تاکید کنیم».

وی افزود: «حرف مردم ایران خیلی روشن است و تغییر بنیادی سیستم حاکم فقط با اتحاد عمل مردم، توان و قدرت آن‌ها، متشکل شدن آن‌ها میسر خواهد شد.» و تاکید کرد که به دست آوردن دموکراسی امر محالی نیست.

همچنین در خصوص قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی توسط آمریکا نقطه نظرات خود را بیان کرد و از زوایای مختلف به شرح این موضوع پرداخت.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان امیر جواهری لنگرودی، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۱۴ آپریل ۲۰۱۹ (۲۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفت − سه =