افشین برزگرجمشیدی فعال سیاسی اهل تبریز، روانه زندان شد

افشین برزگر جمشیدی، فعال سیاسی اهل تبریز جهت گذراندن دوران محکومیت هشت ماه حبس تعزیری، بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد.

به گزارش گذار، افشین برزگرجمشیدی، فعال سیاسی که پیش‌تر از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز، به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود، روز جاری دوشنبه ۲ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد.

جلسه دادگاه این فعال سیاسی در تاریخ ۲۷ اسفندماه ۱۳۹۷، در شعبه دوم دادگاه انقلاب تبریز و با ریاست قاضی “احرار” تشکیل شد، وی از بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و به نفع گروه‌های مخالف نظام» به هشت ماه حبس محکوم شده است.

افشین برزگرجمشیدی، به همراه مادرش رقیه عزتی عبدالجبار در تاریخ ۴ شهریورماه ۱۳۹۷ بازداشت و پانزده روز بعد با تامین وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز با ریاست قاضی داوود حمبلر، رقیه عزتی عبدالجبار، مادر برزگر جمشیدی را از اتهامات وارده تبرئه و قرار منع تعقیب صادر کرده است.

افشین برزگر جمشیدی، پیش‌تر نیز در شهریور سال ۱۳۹۲ از سوی شعبه ۱۰۴ دادگاه جزایی تبریز با اتهام «اخلال در نظم عمومی» به ۶ ماه حبس تعلیقی، ۲۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج × 2 =