گزارش هفتگی نقض حقوق بشر در ایران؛ شنبه ۲۷ آپریل ۲۰۱۹ (۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸)

داریوش عدیم، روزنامه‌نگار، روز شنبه ۲۷ آپریل ۲۰۱۹ (۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) گزارشی از برخی وقایع یک هفته اخیر و موارد نقض حقوق بشر در ایران را ارائه داد.

در هفته‌ای که گذشت، بازداشت دست‌کم ۱۲ فعال کارگری در پارک‌ جهان‌نمای کرج و آزادی چند تن از آن‌ها؛ فشار نهادهای امنیتی در آستانه روز جهانی کارگر بر فعالان کارگری؛ اجرای شعله پاکروان با عنوان کوک کوله و کول در کلن آلمان؛ تجمع معلمان مقابل آموزش و پرورش تهران؛ گفتگوی با وکیل محمدعلی طاهری؛ بازداشت مژگان کشاورز در تهران؛ برگزاری دادگاه اعضای کانون نویسندگان ایران؛ آزادی حمید ناصری شهروند بهایی با سپردن وثیقه؛ وخامت حال یکی از امدادرسان بازداشتی در زندان؛ نامه جمعی از معلمان به سران سه قوه؛ وضعیت وخیم اعضای بازداشتی نشریه «گام» در زندان؛ قتل یک وکیل دادگستری؛ احضار زوج معلم ساکن شازند به شعبه اجرای احکام؛ صدور حبس ۵ سال ناهید بهشید در زندان؛ نامه سعید شیرزاد زندانی سیاسی و چند خبر دیگر برخی از وقایعی بود که شاهد آن بودیم.

در ادامه، گزارش داریوش عدیم، در روز شنبه ۲۷ آپریل ۲۰۱۹ (۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا می‌توانید فایل‌های تصویری و صوتی مرتبط را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.)

.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

15 − 14 =