علی سلیمی در نشست سراسری گذار؛ تشکیل شوراهای محلی راه‌کاری برای گذار از استبداد

علی سلیمی، کنشگر مدنی و فعال سیاسی ساکن ترکیه، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۸ آپریل ۲۰۱۹ (۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) حاضر شد و در دو بخش صحبت‌های خود را بیان کرد. در یک بخش به زبان مادری خود پیامی ویدئویی منتشر کرد و در قسمت دیگر سخنان خود از تشکیل شوراهای محلی به عنوان راه‌کاری برای گذار از استبداد حاکم یاد کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۸ آپریل ۲۰۱۹ (۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

علی سلیمی فعال سیاسی ضمن ارائه گزارشی از وقایع اخیر و وضعیت اعتراضات شهروندان ایرانی گفت: «مردم باید مسائل روز را زیر نظر بگیرند و خودشان را برای مبارزه آماده کنند، اما برای مبارزه به خود باوری و مبارزه ایمان داشته و اهداف خود را مشخص و تاکتیک و روش مبارزاتی خود را روشن کنند و دیگر اینکه مردم آگاه شوند که زندان و بیرون از زندان در شرایط کنونی تفاوتی با هم ندارند، چرا که الان ۴۰ سال است در زندان هستیم».

آقای سلیمی افزود: «تشکیل شوراهای محلی حتی با دو الی سه نفر برای رهبری در محلات و همبستگی یکی از راه‌کارهای گذار است و حتی بین محله ها تلاش کنند و از مردمی که توان مبارزه دارند در یک صف و با هم هم‌دل شوند تا کم کم از شهری به شهر دیگر سرایت کند».

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان علی سلیمی، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۲۸ آپریل ۲۰۱۹ (۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸)  آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × 2 =