رضا شهابی، فعال کارگری از زندان اوین آزاد شد

رضا شهابی فعال کارگری و از اعضای هیئت مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، که در روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بود، ساعاتی پیش با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش گذار، امروز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، رضا شهابی فعال کارگری، با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

شایان ذکر است، روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، روز جهانی کارگر و در پی فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان برای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی، کارگران، بازنشستگان و جمعی از شهروندان در گروه‌های مختلف در مقابل مجلس حضور یافتند. این اجتماع با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و شماری از شهروندان بازداشت شدند.

شامگاه شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، ۱۴ تن از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر با قرار کفالت از زندان‌های تهران بزرگ و قرچک ورامین آزاد شدند.

مهدی فخری، ماهان صالحی، کامیار فکور، مرداس طاهری، محمد اخلاقی، علی یاوری، محمدعلی اصلاغی، افشین میرزاخانی، سهیل خدابخش، محمدرضا پناهی و محمد عادلی‌فر با قرار کفالت از زندان تهران بزرگ آزاد شدند. بر اساس این گزارش در همان شب آنیشا اسداللهی، زهرا تهرانی‌ و لیلا ناصری‌وندی سه نفر از زنانی که در روز جهانی کارگر مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده‌بودند، از زندان قرچک ورامین آزاد شدند.

دوتن ازاعضای سندیکای شرکت واحد، حسن سعیدی و سیدرسول طالب مقدم کماکان دربند ۲۰۹ زندان اوین زندانی هستند .

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

شانزده − شش =