علی نجاتی فعال کارگری به دادسرای اوین احضار شد

علی نجاتی فعال کارگری و از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، به شعبه هفتم دادسرای اوین (بازپرسی شهید مقدسی) احضار شد.

به گزارش گذار، شعبه هفتم دادسرای اوین با ارسال پیامکی برای علی نجاتی کارگر بازنشسته مجتمع نیشکر هفت‌تپه و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، از وی خواسته است که ظرف مدت پنج روز، خود را به این دادسرا معرفی کند.

علی نجاتی، به همراه پسرش پیمان در تاریخ پنج‌شنبه ۸ آذر ۱۳۹۷، توسط  ماموران امنیتی در منزلش بازداشت و در تاریخ ۸ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، به مرخصی درمانی اعزام شد.

برخی منابع در آن زمان گزارش داده بودند که علی نجاتی، عضو سندیکای هفت تپه به دلیل محکومیت قبلی برای اجرای حکم‌اش دستگیر شده است؛ اما در مراحل بعدی با مراجعه وکیل مشخص شد که پرونده جدیدی برای او به اتهام «شرکت در اعتصابات هفت تپه» مفتوح شده است.

در زمان بازداشت این فعال کارگری گزارش شده بود که ماموران امنیتی بدون در دست داشتن حکم قضایی وارد منزل  شده و پس از ضرب و جرح  علی نجاتی و دیگر اعضای خانواده اقدام به بازداشت وی و پسرش کردند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه با تایید این گزارش و ضمن اعلام انزجار از ادامه بازداشت غیر قانونی علی نجاتی، طی بیانیه ای خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط وی شد و هشدار داده بود که مسئولیت هرگونه عارضه جسمانی ایجاد شده برای علی نجاتی، مستقیما بر عهده ی مقامات قضایی و امنیتی است.

علی نجاتی تا کنون بارها به دلیل فعالیت های صنفی و سندیکایی مورد تعقیب و بازداشت قرار گرفته است.

وی پیش تر در روز سه شنبه ۲۴ شهریورماه ۱۳۹۴، از سوی ماموران امنیتی بازداشت و پس از ۳۴ روز بازداشت، با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

علی نجاتی در سال ۸۸ نیز از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به احکام زندان محکوم شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده + 18 =