عسل محمدی فعال مدنی به دادگاه فراخوانده شد

عسل محمدی، فعال مدنی و از اعضای تحریریه نشریه «گام»، که پیش‌تر در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه بازداشت و پس از دو ماه بازداشت با تامین وثیقه آزاد شده بود، به دادگاه احضار شد.

به گزارش گذار، دستگاه قضایی ایران، عسل محمدی، فعال مدنی را که در تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۷، با تودیع وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به‌صورت موقت، تا زمان تکمیل روند دادرسی از زندان اهواز آزاد شده بود را به حضور در دادگاه فراخوانده است.

این فعال مدنی، روز گذشته با اعلام این خبر، در صفحه توئیتر خود نوشت: «هفته‌ پیش رفقای گام بعلاوه سپیده و اسماعیل آخرین دفاعیاتشون رو درشعبه ۷بازپرسی دادسرای مقدس ارائه دادن.دیروز هم من احضار شدم وآقای نجاتی هم باید ظرف ۵روز آینده مراجعه کنه.علی‌رغم تعیین قراروثیقه با مبالغ سنگین توسط بازپرس،بعلت مخالفت دادستان بچه‌ها همچنان دربازداشت موقت هستند.»

شایان ذکر است؛ در تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۹۷، عسل محمدی، فعال مدنی و از مدافعان حقوق کارگران که در آذرماه سال جاری بازداشت شده بود، با تامین وثیقه ۴۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا زمان تکمیل روند دادرسی از زندان اهواز آزاد شد.

گزارش‌گران بدون مرز (RSF) پیش از این بازداشت عسل محمدی، شهروند-خبرنگار و مدافع حقوق کارگران را محکوم کرده بود.

عسل محمدی روز ۱۳ آذرماه بخاطر حمایت از حقوق کارگران نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز در منزل شخصی خود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

خانم محمدی دانشجوی داروسازی دانشکده علوم دارویی دانشگاه آزاد تهران و از اعضای تحریریه نشریه «گام»، فعال مدنی و مدافع حقوق کارگران است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

4 × دو =