تداوم اعتصاب غذای برزان محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه

برزان محمدی، زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ، موسوم به فشافویه، که در شصت و پنجمین روز از اعتصاب غذای خود به‌سر می‌برد، در وضعیت جسمی وخیمی قرار گرفته و نیاز به مراقبت‌های ویژه پزشکی دارد.

به گزارش گذار، برزان محمدی، زندانی سیاسی، از تاریخ ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۷، که در اعتراض به وضعیت نگه‌داریش در زندان تهران بزرگ و همچنین تقاضای انتقالش به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده است، در وضعیت وخیمی به‌سر می‌برد.

جمعی از فعالین سیاسی، مدنی، خانواده‌های زندانیان سیاسی و خانواده‌های جان‌باختگان طی نامه‌ای سرگشاده خطاب به برزان محمدی، از وی خواسته‌اند که به اعتصاب غذی خود خاتمه دهد.

در بخشی از این نامه آمده است: «ما حمایت خود را از برزان محمدی و تمام زندانیان سیاسی و عقیدتی اعلام میداریم و خواستار انتقال وی به زندان اوین و آزادی بلادرنگ وی هستیم. ما میدانیم برزان و دیگر زندانیان  جز خواستن زندگی در کشوری برپایه آزادی ،برابری و کرامت انسانی و رعایت حقوق شهروندی و قائل نشدن هیچگونه تبعیضی میان مردم از هر قوم و باهر دین و آئینی چیز دیگری نمیخواهند.

در ادامه این نامه آمده است: «برقراری آزادی و اجرای عدالت در ایران نه تنها خواسته برزان محمدی، که خواسته تمام مردم آزادیخواه و انسان دوست است. نمیخواهیم شاهد سیاه پوش شدن مادری دیگر باشیم. هنوز غم جان باختن دهها نفر از زندانیان سیاسی همچون، شاهرخ زمانی، سینا قنبری وحید صیاد نصیری و دهها نفر دیگر بر قلبهایمان سنگینی میکند. با مبارزه و استقامت پر صلابتمان جلوی ” مرگ خاموش” زندانیان سیاسی باید ایستاد. نمیخواهیم جامعه اینرا دوباره تجربه کند!»

و در پایان خطاب به این زندانی سیاسی نوشته‌اند: «برزان عزیز، ما صدای تو و هزاران نفر از زندانیان سیاسی دیگر که صدای اعتراض جامعه هستید، میباشیم. خبر اعتصاب غذایت را دنبال میکنیم و نگران جان و سلامتت هستیم. لذا صمیمانه در کمال مسئولیت در دفاع از جان و آزادیت، از تو میخواهیم که هر چه زودتر به اعتصاب غذایت پایان بدهی و با پایان اعتصاب غذایت، حکومت را در فرایند حذف خاموش مخالفان ناکام بگذاری.»

برزان محمدی ، روز جمعە ١٢ مرداد ٩٧ از سوی نیروهای ادارە اطلاعات تهران و در حین اعتراضات مردادماه در تهران بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای محمدی گفت: “برزان در تهران کارگری می‌کرد، پس از بازداشت، منزل او از سوی نیروهای ادارە اطلاعات تفتیش و وسایل شخصی‌اش از جمله کتاب، فلش مموری و هارد اکسترنال وی توسط این نیروها ضبط شد”.

وی در زمان بازداشت به مدت ١٢ روز در سلول های انفرادی وزارت اطلاعات نگهداری و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان فشافویه منتقل شد.

و سپس با اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و با ریاست قاضی صلواتی، به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

اعتراضات مردادماه از شهرک صنعتی شاهپورجدید اصفهان در اعتراض به گرانی، افزایش تورم و قطعی مکرر برق آغاز شد و به سرعت به شهرهای دیگر سرایت کرد.

طی این اعتراضات، بسیاری از شهروندان اصفهان، شیراز، مشهد، تهران، کرج و … به خیابان‌ها آمده و اعتراض خود را به وضعیت بد اقتصادی نشان دادند. گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای امنیتی در برخی از مناطق با معترضین به شدت برخورد کرده‌اند و برخی منابع خبری و همینطور ویدئوهای منتشر شده در فضای مجازی تایید کرده‌اند که نیروهای امنیتی و انتظامی به اجتماع کنندگان با پرتاب گازاشک‌آور و گلوله‌های رنگی پاسخ داده‌اند و با خودورهای آب‌پاش سعی بر متفرق کردن مردم دارند، تاکنون بیش از صدها تن از شهروندان در سراسر کشور بازداشت شده‌اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پنج × 3 =