گفتگوی رضا بدیعی با سپهرداد گرگین فعال سیاسی-راه کارهایی برای اجرایی کردن دموکراسی-بخش سوم

رضا بدیعی، فعال سیاسی و سپهرداد گرگین، کنشگر سیاسی و شاعر مقیم کانادا، روز شنبه ۴ می ۲۰۱۹ (۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی گفتگو کردند.

سپهرداد گرگین در بخش سوم صحبت‌های خود، راه‌کارهایی را برای اجرایی کردن دموکراسی برای دوران پس از گذار ارائه کرد.

در این گفتگو بیشتر بر لزوم جدا بودن دین از سیاست صحبت شد.

به گزارش گذار، گفتگوی رضا بدیعی در روز شنبه ۴ می ۲۰۱۹ (۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) با سپهرداد گرگین، فعال سیاسی در سلسله گفتمان‌های دموکراسی خواهی در چند بخش ارائه شد. (این فعال سیاسی در برنامه قبلی در همین روز به معارفه کوتاه خود پرداخت و همینطور به دلایل وقایع انقلاب ۵۷ در ایران اشاره کرد، همچنین در بخش نخست این صحبت‌ها به این پرسش پاسخ داد که بعد از استقرار دموکراسی در ایران چه چیزی می‌تواند ایران را از وضعیت کنونی بیرون بیاورد؟ و سپس در بخش دوم راه‌کارهایی برای اجرایی کردن دموکراسی برای دوران پس از گذار ارائه داد.)

در بخش سوم گفته‌های سپهرداد گرگین و رضا بدیعی (مدیریت گذار) بیشتر حول محور جدایی دین از سیاست و تاکید بر لزوم آن صحبت شد و همینطور مرور کوتاهی شدبه نقش دین در سیاست طی اعصار گذشته.

سپهرداد گرگین، متولد ۱۳۳۷، ساکن اکویل کانادا است. او از جمله رهبران معترضان سیاسی در دوران انقلاب ۱۳۵۷ بود که پس از بازداشت و خطر جانی از ایران خارج و به کشور کانادا پناهنده شد.

این فعال سیاسی از جمله فعالان فرهنگی و سیاسی شناخته شده در اکویل کاناداست و همچنان در حوزه یاری و حمایت از پناهندگان در سالیان اخیر فعالیت دارد.

از سپهرداد گرگین، فعال سیاسی و شاعر، در بسیاری از نشریات، اشعار، یادداشت‌ها و مقالات گوناگون و کتاب‌های «ترانه‌ها و آرزوها»، «دفتر زندگی»، «به پیروان» و «بر بال غزل» منتشر شده است.

در ادامه سومین بخش از فایل‌های صوتی و تصویری مرتبط با سخنان سپهرداد گرگین، در روز شنبه ۴ می ۲۰۱۹ (۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

شش + 4 =