ارجاع پرونده اکرم نصیریان فعال مدنی به دادیاری گرمسار

پرونده اکرم نصیریان فعال مدنی و از اعضای «ندای زنان ایران» که در ۵ خردادماه سال جاری، با سپردن وثیقه، تا اتمام مراحل دادرسی به‌صورت موقت از زندان آزاد شده بود، به دادیاری گرمسار ارجاع داده شد.

به گزارش گذار، اکرم نصیریان فعال حقوق زنان و عضو «ندای زنان ایران» در صفحه اینستاگرام خود، خبر از ارجاع پرونده‌اش به شعبه اول دادیاری گرمسار داده است.

این فعال حقوق زنان در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: “سه روز پس از آزادی ام با وثیقه ۲۰۰ میلیونی، پبامکی با مضمون اینکه پرونده‌ام به شعبه یک دادیاری گرمسار منتقل شده برایم ارسال شد که تعجب مرا برانگیخته است.

از آنجا که در طول زندگی ام هیچ گاه در گرمسار،کار و زندگی نکرده ام و همیشه در تهران بوده ام، تعیین محل دادیاری پرونده ام در گرمسار،سوال برانگیز است.»

وی در ادامه می‌افزاید: «متن پیامی که برای من ارسال شده به شرح زیر است: خانم اکرم نصیریان پرونده شما به شماره… و شماره بایگانی… به شماره ۱ دادیاری گرمسار ارجاع شد.»

شایان ذکر است؛ روز یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸، «اکرم نصیریان»، فعال حقوق زنان و عضو «ندای زنان ایران»، با سپردن وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، از زندان اوین، آزاد شد.

ماموران امنیتی، روز دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، اکرم نصیریان از اعضای “ندای زنان ایران” و گروه همیاری به سیل‌زدگان را بازداشت کرده و به زندان اوین منتقل کردند.

خانم نصیریان، عضو «ندای زنان ایران» و از فعالان حقوق زنان پس از بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعاتمستقر در زندان اوین منتقل شده‌بود.

اکرم نصیریان از چهره‌های فعال در امر سوادآموزی زنان و در گروه همیاری کمک به مردم سیل‌زده فعالیت داشت.

«ناهید شقاقی»، دیگر عضو «ندای زنان ایران»، کماکان در بازداشت به‌سر می‌برد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یازده + 10 =