بهرام مشیری در نشست وبیناری گذار: استبداد در ایران و استقرار سوسیال دموکراسی

بهرام مشیری در نشست وبیناری گذار به موضوع استبداد در ایران و ناگزیری استقرار سوسیال دموکراسی در ایران پرداخت.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، این روشنفکر ایرانی ضمن اشاره به برآمدن خمینی در زمینه ذهنی تاریخی استبداد و خرافات در ایران، سابقه تاریخی استبداد در ایران از جمله استبداد دینی و زمینه خرافات در جامعه ایرانی را بررسی کرد.

بهرام مشیری همچنین به دشواری‌های عبور از استبداد دینی و نقش اراده مردم در گذار از آن به دموکراسی و پایان محتوم حاکمیت اسلامی در ایران پرداخت.

این محقق و منتقد دینی در جریان نشست وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی، با اشاره به نقش حامیت اسلامی از سویی و نقش و تاثیر مردم از سوی دیگر در ادامه استبداد در ایران، عدم اعمال اراده مردم و نپذیرفتن مسوولیت اجتماعی و همچنین عدم اعلام اعتراضات به صورت علنی را به عنوان دلایلی بر تداوم استبداد در ایران عنوان کرد.

نشست‌های وبیناری گذار از حاکمیت اسلامی به دموکراسی در دومین یک‌شنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌هایی از سخنان بهرام مشیری در جریان نشست وبیناری گذار در روز یک‌شنبه ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۱ آبان‌ماه ۱۳۹۶) آمده است.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

15 + سه =