صدور حکم زندان برای محمدعلی زحمتکش معلم زندانی در دادگاه تجدیدنظر

حکم ۲ سال حبس تعزیری محمدعلی زحمتکش، معلم بازنشسته زندانی و فعال صنفی معلمان استان فارس در دادگاه تجدیدنظر به ۸ ماه کاهش یافت.

یک دادگاه تجدیدنظر در شیراز حکم دو سال حبس تعزیری محمدعلی زحمتکش، معلم بازنشسته و فعال صنفی فرهنگیان استان فارس که از روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۹۸ به زندان عادل‌آباد منتقل شده‌بود، را به ۸ ماه کاهش داد.

همچنین بر اساس رای دادگاه تجدیدنظر، حکم تبعید و ۱۵ میلیون تومان جریمه نقدی آقای زحمتکش حذف شده‌است.

محمدعلی زحمتکش، معلم بازنشسته و فعال صنفی معلمان استان فارس، روز دوشنبه ۸ بهمن ۹۷ از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی «ساداتی» به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران” به دو سال حبس تعزیری، جریمه نقدی و یک‌سال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم شده‌بود.

او روز سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۹۸ در مراجعه به اجرای احکام دادگاه انقلاب شیراز بازداشت و به زندان عادل‌آباد شیراز منتقل شد.

آقای زحمتکش، پس از تحصن سراسری معلمان در روزهای سه‌شنبه ۲۲ و چهارشنبه ۲۳ آبان‌ماه ۹۷، از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۰ آذر با تامین وثیقه به صورت موقت آزاد شده‌بود.

موضوع رسیدگی به اتهامات مطروحه “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی” در پرونده این فعال صنفی معلمان، بر اساس شکایت و گزارش اطلاعات سپاه فجر استان فارس بوده است و آقای زحمتکش موظف است در هنگام تبعید، روزانه خود را به اطلاعات سپاه شهرستان ارسنجان معرفی کند”.

پس از تحصن سراسری معلمان در آبان ماه سال گذشته، دست‌کم ۳۰ تن از معلمان به نهادهای امنیتی احضار، بیش از ۵۰ معلم  پیام تهدیدآمیز دریافت نمودند و دست‌کم ۱۲ معلم، بازداشت شدند.

سونامی سرکوب و بازداشت فعالان صنفی و معلمان

رفع تبعیض علیه فرهنگیان شاغل و بازنشسته، آموزش رایگان، پایان روند پرونده‌سازی و سرکوب معلمان و آزادی معلمان زندانی، توقف طرح معلم تمام‌وقت ازجمله خواسته‌های معترضان در آن زمان اعلام‌شده بود.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

17 − پانزده =