مجتبی داداشی با اعمال عفو رهبری، زودتر از موعد آزاد شد

مجتبی داداشی، دانشجوی دانشگاه حکیم سبزواری که حدود دو ماه پیش برای تحمل ۳ سال حبس تعزیری به زندان منتقل شده‌بود، زودتر از موعد مقرر در روز یکشنبه ۱۲ خردادماه ۱۳۹۷، از زندان شهرستان سبزوار آزاد شد.

مجتبی داداشی، دانشجوی ترم آخر دانشگاه حکیم سبزواری که شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ برای اجرای حکم ۳ سال حبسش به زندان منتقل شده‌بود، “با تعلیق بخشی از مجازات و اعمال عفو رهبری” از زندان آزاد شده‌است.

این دانشجوی ترم ۸ رشته علوم سیاسی دانشگاه حکیم سبزواری طی یادداشتی در مورد خبر آزادی‌اش اینطور نوشته‌است: «با تعلیق بخشی از مجازات و اعمال عفو رهبری نسبت به مابقی حکم زندانم، امروز از زندان رهایی یافتم».

او به جزییات بیشتری در این خصوص اشاره نکرده است.

آقای داداشی به ۳ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌بود.

وی روز چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ از صدور ۳ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق خود با اتهامات “تبلیغ علیه حکومت”، “توهین به روسای سه قوه” و “توهین به رهبری” خبر داده‌بود.

آقای داداشی پیش‌تر در روز چهارشنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۹۷ پس از حضور در شعبه ۳ دادسرای عمومی و انقلاب سبزوار بازداشت و روز شنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، با سپردن وثیقه ۲۰۰میلیون تومانی به صورت موقت از زندان شهرستان سبزوار آزاد شده‌بود.

این دانشجوی اهل سبزوار، همچنین از سیاست‌های دولت انتقاد کرده و علی خامنه‌ای را به مناظره دعوت کرده‌بود.

او در ویدئویی خطاب به مردم ایران گفته‌بود: «من به دلیل انتقاد از اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان و همینطور انتقاد از شخص رهبری به این حکم محکوم شده‌ام. اما همه مقامات و مسئولان ارشد نظام را به مناظره دعوت می‌کنم».

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

9 − یک =