بازداشت مجتبی داداشی دانشجوی سبزواری جهت اجرای حکم

«مجتبی داداشی»، دانشجوی ترم آخر دانشگاه حکیم سبزواری، در پی احضار به شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب سبزوار، بازداشت و جهت اجرای حکم به زندان منتقل شد.

به گزارش گذار، روز شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸T «مجتبی داداشی»، دانشجوی ترم ۸ رشته علوم سیاسی دانشگاه حکیم سبزواری که به ۳ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌بود، پس از مراجعه به شعبه اجرای احکام دادگاه انقلاب سبزوار بازداشت و به زندان شهرستان سبزوار منتقل شد.

این دانشجوی سبزواری صبح امروز پیش از مراجعه به شعبه اجرای احکام در حساب توییتری‌اش نوشته‌بود: «امروز (شنبه ۲۴فروردین) قرار است حکم زندانم اجرا شود به همین خاطر باید به اجرای احکام دادگاه انقلاب سبزوار مراجعه کنم تا مرا به زندان سبزوار منتقل کنند».

وی روز چهارشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ از صدور ۳ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق خود با اتهامات “تبلیغ علیه حکومت”، “توهین به روسای سه قوه” و “توهین به رهبری” خبر داده‌بود.

آقای داداشی پیش از این در روز چهارشنبه ۲۴ بهمن‌ماه ۹۷ پس از حضور در شعبه ۳ دادسرای عمومی و انقلاب سبزوار بازداشت و روز شنبه ۲۷ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، با سپردن وثیقه ۲۰۰میلیون تومانی به صورت موقت از زندان شهرستان سبزوار آزاد شده‌بود.

این دانشجوی اهل سبزوار، همچنین از سیاست‌های دولت انتقاد کرده و علی خامنه‌ای را به مناظره دعوت کرده‌بود.

او در این ویدئو خطاب به مردم ایران می‌گوید: «من به دلیل انتقاد از اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان و همینطور انتقاد از شخص رهبری به این حکم محکوم شده‌ام. اما همه مقامات و مسئولان ارشد نظام را به مناظره دعوت می‌کنم».

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده + 12 =