کیانوش سنجری زندانی سیاسی با وثیقه از زندان آزاد شد

کیانوش سنجری، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین با سپردن وثیقه آزاد شد.

روز یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸، کیانوش سنجری، زندانی سیاسی که پیش از این با مرخصی استعلاجی او مخالفت می‌شد، با سپردن وثیقه از زندان اوین آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص گفت: «آزادی آقای سنجری متصل به آزادی است و زمانی که مدت محکومیت وی به پایان برسد وثیقه‌اش از رهن دادگاه خارج خواهد شد».

کیانوش سنجری باف، فعال حقوق بشر، گزارشگر و خبرنگار خبرگزاری و شبکه تلویزیونی صدای آمریکا در سال ۱۳۹۵ بطور داوطلبانه برای دیدار با خانواده خود وارد ایران شد. وی پس از ورود توسط وزارت اطلاعات بازداشت و پس از مدتی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۱۱ سال زندان (با احتساب تجمیع جرایم ۵ سال) و دو سال ممنوع الخروجی محکوم شد.

پیش از این گزارش شده‌بود: «طی ماه‌های اخیر و درپی مشکلات روحی حاد کیانوش سنجری، وی با دستبند و پابند به مراکز درمانی و پزشکی قانونی منتقل شد و گزارش عدم تحمل کیفر وی از سوی پزشکی قانونی تکمیل و به مراجع قضایی صادر شد، اما ضابطین امنیتی از مرخصی استعلاجی وی ممانعت کرده‌اند».

کیانوش سنجری، اواخر بهمن ماه ۱۳۹۵ با قید وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود، پس از قطعی شدن محکومیت به زندان اوین منتقل شده‌بود.

یکی از نزدیکان وی در این خصوص گفته‌بود:‌«پزشک قانونی تایید کرده که باقی ماندن وی در زندان برای سلامت روحی و جسمی اش ضرر دارد و نامه‌ای هم از سوی این نهاد برای دادستانی صادر شده است، با این حال مقامات زندان و وزارت اطلاعات از آزادی وی طبق قانون عدم تحمل کیفر، خودداری می کنند».

شایان ذکر است که شرایط جسمانی وی برای تحمل کیفر مناسب نبوده و در پی تهدیدات دستگاه های امنیتی، خانواده وی از مصاحبه و اطلاع رسانی به خبرگزاری ها، خودداری کرده اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

شانزده − هشت =