محرومیت کیانوش سنجری، زندانی سیاسی از مرخصی استعلاجی

کیانوش سنجری، زندانی سیاسی زندان اوین با وجود نظر پزشکی قانونی مبنی بر عدم تحمل کیفر، از مرخصی استعلاجی محروم است.

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، طی ماه‌های اخیر و درپی مشکلات روحی حاد کیانوش سنجری، وی با دستبند و پابند به مراکز درمانی و پزشکی قانونی منتقل شد و گزارش عدم تحمل کیفر وی از سوی پزشکی قانونی تکمیل و به مراجع قضایی صادر شد، اما ضابطین امنیتی از مرخصی استعلاجی وی ممانعت کرده اند.

کیانوش سنجری باف، فعال حقوق بشر، گزارشگر و خبرنگار خبرگزاری و شبکه تلویزیونی صدای آمریکا در سال ۱۳۹۵ بطور داوطلبانه برای دیدار با خانواده خود وارد ایران شد. وی پس از ورود توسط وزارت اطلاعات بازداشت و پس از مدتی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۱۱ سال زندان (با احتساب تجمیع جرایم ۵ سال) و دو سال ممنوع الخروجی محکوم شد.

کیانوش سنجری، که اواخر بهمن ماه ۱۳۹۵ با قید وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود، پس از قطعی شدن محکومیت به زندان اوین منتقل شد و همچنان در بند ۸ سالن ۱۰ این زندان نگهداری می‌شود.

یکی از نزدیکان وی در این خصوص گفت:‌«پزشک قانونی تایید کرده که باقی ماندن وی در زندان برای سلامت روحی و جسمی اش ضرر دارد و نامه‌ای هم از سوی این نهاد برای دادستانی صادر شده است، با این حال مقامات زندان و وزارت اطلاعات از آزادی وی طبق قانون عدم تحمل کیفر، خودداری می کنند».

شایان ذکر است که شرایط جسمانی وی برای تحمل کیفر مناسب نبوده و در پی تهدیدات دستگاه های امنیتی، خانواده وی از مصاحبه و اطلاع رسانی به خبرگزاری ها، خودداری کرده اند.

همچنین به گفته یکی از نزدیکان وی، مسئولان حتی از حضور وکیل مدافع این زندانی سیاسی در زندان و برای ملاقات وی، خودداری کرده اند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

16 + 11 =