آغاز اعتصاب غذای امیر ستاری رئوف در زندان تبریز

امیر ستاری رئوف، فعال تُرک (آذربایجانی) محبوس در زندان تبریز، دست به اعتصاب غذا زد.

به گزارش گذار، امیر ستاری رئوف، طی تماس تلفنی که روزجاری، دوشنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۸ با خانواده خود داشته از شروع اعتصاب غذای خویش خبر داده است.

این فعال مدنی، دلیل این اقدام را تعویق در رسیدگی و ایرادات موجود در پرونده‌اش عنوان کرده است، وی اشکالات موجود در پرونده را، نتیجه دخالت‌های فراقانونی نیروهای امنیتی می‌داند.

پیش‌تر یک منبع مطلع گفته بود: «مسئولان زندان تبریز از اعزام به مرخصی امیر ستاری، خودداری می کنند.»

این منبع مطلع افزوده بود: «مرخصی امیر ستاری با کار شکنی “فاضل نیا”؛ معاون امنیتی استاندار آذربایجان شرقی و از اعضای پرنفوذ ارگان های امنیتی تا کنون لغو شده است.»

امیر ستاری از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری دی‌ماه سال ۱۳۹۶، از سوی شعبه دو دادگاه انقلاب تبریز  به اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی” به ۷ ماه حبس تعزیری محکوم  و روز  سه‌شنبه ۱۹ تیرماه جهت اجرای حکم راهی زندان تبریز شد.

این حکم صادره در شعبه سوم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عیناً تائید شد.

محکومیت ۷ ماه حبس تعزیری این زندانی سیاسی پایان یافته،  ولی در پرونده‌ای دیگر در دادگاه رسانه به ۶ ماه حبس محکوم شده است.

مسئولین زندان تبریز پس از ورود امیر ستاری به زندان، وی را از بند قرنطینه مستقیما به «بند سه گانه» زندان تبریز که مختص معتادان، قاچاقچیان و افراد خطرناک می باشد، منتقل کردند.

امیر ستاری، دانشجوی کارشناسی رشته علوم تربیتی به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز در زمینه حقوق قومی شهروندان ترک‌ مانند مبارزه با تبعیض‌های قومیتی و مبارزه برای رسمی شدن زبان ترکی چندین بار بازداشت شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − شش =