پروین محمدی جهت ارائه آخرین دفاعیات در دادگاه حاضر شد

پروین محمدی، از فعالان کارگری بازداشت شده در پارک جهان نمای کرج، جهت ارایه آخرین دفاعیات در دادسرای ناحیه ۱ کرج حاضر شد. پروین محمدی به همراه تعدادی از فعالین کارگری در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت شده بود.

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۸، پروین محمدی، فعال کارگری که برای اخذ آخرین دفاعیات به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای ناحیه ۱ کرج احضار شده‌بود، با مراجعه به شعبه مذکور آخرین دفاعیات خویش را ارایه کرد.

در جلسه دادگاه این روز که همزمان برای پروین محمدی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده تشکیل شد اتهام تبلیغ علیه نظام برای این سه فعال کارگری صادر شده بود.

در جلسه دادگاه، پروین محمدی به ارائه دفاعیات خود پرداخت و با اعلام اینکه طی بازداشت قبلی‌اش به همین اتهام دادگاهی شده بود و شعبه ۷ بازپرسی دادسرای فردیس با توجه به مستندات پرونده و دفاعیات پروین محمدی، وی را از این اتهام تبرئه نموده و قرار منع تعقیب برای او صادر شده، اتهام وارده را رد کرده و به بازپرس پرونده اعلام کرده: “اکنون چه اتفاق جدیدی روی داده که تنها با گذشت یکماه قصد دارند با پرونده جدیدی دوباره با همین مصداق وی را متهم نمایند.”

از طرف دیگر با وجود اینکه برای پروین محمدی در پرونده قبلی قرار منع تعقیب صادر شده است و بازپرس پرونده طی نامه ای به وزارت اطلاعات اعلام کرده که وسایل ضبط شده پروین محمدی شامل گوشی موبایل و لبتاپ ایشان را پس دهند اما وزارت اطلاعات همچنان از تحویل وسایل پروین محمدی امتناع می کند.

پروین محمدی در تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ ماه، با تودیع قرار کفالت آزاد شده بود.

روز جمعه ۶ اردیبهشت ماه ۹۸، تعدادی از فعالین کارگری در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج بازداشت شدند.

۴ تن از این فعالین به نام‌های پروین محمدی، واله زمانی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده چند روز در بازداشت مانده و باقی افراد ساعاتی پس از بازداشت آزاد شده بودند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

یازده + 1 =