رضا بدیعی در نشست سراسری گذار؛ نگاهی به انقلاب ۵۷ مردم ایران و وعده‌های روح‌الله خمینی در اوایل انقلاب- بخش سوم

رضا بدیعی کنشگر سیاسی، در جریان نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۸) در چند بخش صحبت کرد. در بخش نخست وی به طرق مختلف مبارزه برای رسیدن به دموکراسی و از نقش جنبش‌های درون و برون و هماهنگی میان آن‌ها گفت. در حاشیه این گفتار نیز به معرفی کتاب تازه چاپ شده خود پرداخت.

رضا  بدیعی در بخش دوم از صحبت‌های خود به گفته‌های محمدرضا پهلوی در اواخر وقوع انقلاب ۵۷ اشاره می‌کند و بخش‌هایی از آن نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

در بخش سوم گفته‌های آقای بدیعی، قسمت‌هایی از وعده‌های روح‌الله خمینی در هفته آخر بهمن ۵۷ در پشت‌بام مدرسه علوی منتشر و در این خصوص توضیحاتی ارائه شد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

در بخش سوم گفته‌های رضا بدیعی، قسمت‌هایی از سخنان روح‌الله خمینی در هفته آخر بهمن ۵۷ در پشت‌بام مدرسه علوی منتشر شد.

(بخشی که خمینی از مجانی شدن آب و برق و … سخن گفت و اینکه مردم دلخوش به این مقدار نباشند چرا که بناست آن‌ها را به مقام انسانیت برسانند.)

رفراندوم باید برای آینده ایران تعریف شود که آن‌هم برای تغییر بنیادی ساختار سیاسی است که آن‌هم باید تعریف شود.

آقای بدیعی گفت: «بعد از فروپاشی نظام، برای رفراندوم قانون اساسی باید توسط حقوق دانان‌ ارزنده امثال نسرین ستوده و عبدالکریم لاهیجی که مورد پذیرش هستند صورت بگیرد».

تمام شهروندان ایران باید در آن رای بدهند و جزء به جزء مورد ارائه قرار بگیرد و در آن باید تلاش کرد که هیچ ردپایی از مذهب در آن نباشد.

رضا بدیعی از جمله کنشگران سیاسی باسابقه است که بیش از نیم قرن سابقه فعالیت و مبارزه سیاسی، پیش از انقلاب ۵۷ و پس از آن را تا به امروز در کارنامه خود دارد.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش‌ سوم سخنان رضا بدیعی، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۹ ژوئن ۲۰۱۹ (۱۹ خردادماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را ازتلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × 1 =