تداوم بازداشت و بی‌خبری از وضعیت شهروند معترض در تهران/ ویدئو

بابک (محمد) صفری، شهروند معترضی که با در دست داشتن پلاکارد در یکی از خیابانهای تهران خواستار برگزاری رفراندم شده و از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود کماکان در بازداشت به‌سر برده و هیچ‌گونه اطلاعی از وضعیت وی در دسترس نیست.

به گزارش گذار، از وضعیت بابک (محمد) صفری، شهروند تهرانی که غروب روز چهارشنبه ۲۲ خردادماه ۱۳۹۸ در میدان انقلاب تهران، در حین اعتراض و با در دست داشتن پلاکاردهایی در حمایت از رفراندوم، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده‌است، اطلاعی در دست نیست.

آقای صفری، از هواداران جبهه دموکراتیک ایران (یکی از احزاب سیاسی ایران)، غروب روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ در میدان انقلاب تهران در نزدیکی ایستگاه مترو پلاکاردهایی با این عناوین در دست گرفته‌بود: “رفراندوم جمهوری اسلامی آری یا نه؟ زنده باد آزادی و مرگ بر دیکتاتور”

روز شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، روابط عمومی جبهه دموکراتیک ایران نیز با انتشار بیانیه‌ای این بازداشت را محکوم کرده و خواستار آزادی وی شده‌است.

حشمت طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران و زندانی سیاسی سابق، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۶ سال حبس محکوم‌ شده است.

دادگاه تجدیدنظر وی قرار بود در اواخر اردیبهشت‌ماه ۹۸ برگزار شود که به زمان دیگری موکول شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × سه =