بازداشت آنیشا اسدالهی توسط نیروهای امنیتی در تهران

آنیشا اسدالهی از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر که با قرار کفالت به طور موقت آزادشده بود، توسط نیروهای وزارت اطلاعات در محل کار خود بازداشت شد.

ساعت نه و نیم  شب سه شنبه  ۲۸ خرداد ۱۳۹۸، آنیشا اسدالهی از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر مجدداً توسط نیروهای وزارت اطلاعات در محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

کانال تلگرامی انقلاب زنانه نیز با تأیید این خبر در صفحه خود نوشت: آنیشا اسدالهی معلم زبان در محل کار خود در خیابان کمیل تهران توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد.

بر اساس این گزارش و به گفته یک منبع آگاه: « پس از بازداشت خانم اسدالهی تعداد ۱۲ تن از نیروهای اطلاعاتی به همراه ایشان به منزل برادرش رفته و در غیاب او درب منزل را بازکرده، خانه را مورد تفتیش قرار داده و وسایل شخصی برادرش ازجمله چند لپ‌تاپ و هارد اکسترنال را با خود بردند. سپس نیروهای امنیتی به منزل آنیشا رفته، آنجا را نیز مورد بازرسی قرار داده و لوازم ایشان را نیز ضبط کردند».

تا این لحظه از دلایل بازداشت خانم اسدالهی اطلاعات دقیقی در دست نیست و خانواده ایشان در بی خبری و نگرانی از وضعیت ایشان بسر می برند.

خانم اسدالهی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، به همراه تعداد دیگری از شرکت‌کنندگان در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس در تهران بازداشت و روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با قرار کفالت به صورت موقت آزاد شد.

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، روز جهانی کارگر، گروهی از کارگران، بازنشستگان و جمعی از شهروندان در گروه‌های مختلف در پی فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان در مقابل مجلس شورای اسلامی حضور یافتند. این اجتماع با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و خانم اسدالهی به همراه شماری از شهروندان بازداشت شد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

نوزده − 3 =