تداوم فشار و تبعیض به زندانیان اهل سنت محبوس در زندان رجایی‌شهر

زندانیان عقیدتی ـ سیاسی اهل سنت محبوس در سالن ۲۱ زندان رجایی شهر کرج، به دلیل ادامه بدرفتاری‌ها، ایجاد فشار، تبعیض و نقض حقوق خود با نگارش نامه‌ای، اعتراض خود را به رفتارهای انجام‌شده از سوی مسئولین این زندان اعلام کردند.

زندانیان عقیدتی ـ سیاسی سالن ۲۱ زندان رجایی شهر کرج که مدتی است تحت‌فشار و تبعیض توسط مسئولین این زندان قرارگرفته‌اند، نسبت به این اقدام با نگارش نامه‌ای اعتراض خود را بیان کردند.

بر اساس این گزارش بیش از ۳۰ تن از زندانیان اهل سنت از نقاط مختلف ایران در سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ زندان رجایی شهر نگهداری می‌شوند.

بر اساس آنچه زندانیان عقیدتی ـ سیاسی اهل سنت عنوان کرده‌اند، غلامرضا ضیائی، سرپرست زندان رجایی شهر و معاونین وی قبادی و محمدی، از عوامل اصلی در اعمال این فشارها و تبعیض‌ها هستند.

به گفته زندانیان اهل سنت سالن ۲۱ زندان رجایی شهر اعتراض این زندانیان شامل موارد زیر است:

۱- ممنوعیت اقلام دارویی مورد نیاز وقطع آن از این زندانیان که سلامتی جسمی، روحی و روانی کسانی که جهت درمان به آن نیازمند هستند را در مخاطره قرار داده است.

۲- ممانعت از تهیه و خرید وسایل بهداشتی از جمله شامپو و صابون که بر اثر آن بیماریهای متنوع پوستی و ریزش موی سر بوجود آمده است.

۳- ممانعت از تهیه و ورود اقلام فروشگاهی از جمله ادویه‌جات ،نوشیدنی‌ها ، سبزیجات، میوه، گوشت قرمز و مرغ و ماهی…

۴- افزایش قیمت باقی اجناسی  موجود در فروشگاه زندان نسبت به تعرفه ها و نرخهای تعین شده و عدم نظارت و پیگیری بازرسی باوجود شکایت مکرر زندانیان نسبت به این موضوع

۵- عدم کیفیت خیلی از صیفی جات و بعضی ازمیوه‌ها با وجود قیمت‌های بالا بطوری که بیش از نیمی از میوه های خریداری شده با قیمت بالا قابل  استفاده نیستد و باید به دور انداخته شوند.

۶- عدم کیفیت نان زندان که باعث ایجاد مشکلات دستگاه گوارشی برای بسیاری از زندانیان شده است.

۷-  پایین آمدن کمیت و کیفیت جیره غذایی بطوری‌که هر زندانی از هرقلم جیره غذایی بیش از ۳۰ گرم سهمیه در طول مصرف یک هفته ندارد.

حسن روحانی پس از آغاز دوران ریاست جمهوری خود وعده رفع تبعیض از اقلیت‌ها به ویژه اهل سنت را داده بود. اما از آغاز به کار دولت او، مشکلات اهل سنت همچنان ادامه دارد و رفع نشده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

10 + 20 =