رحمت الله پاکزاد زندانی عقیدتی، در بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفت

رحمت‌الله پاکزاد، زندانی عقیدتی ـ سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که به دلیل وخامت حال جسمانی و درد شدید در ناحیه دستگاه گوارشی به مراکز تخصصی درمانی خارج از زندان منتقل شده بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت.

به گزارش گذار, رحمت الله پاکزاد, زندانی عقیدتی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، که از روز سه شنبه ۲۸ خرداد جهت مداوا به مراکز درمانی بیرون زندان اعزام شده بود روز یک شنبه ۲ تیرماه ۱۳۹۸، در بیمارستان، از ناحیه کیسه صفرا عمل جراحی شد.

بر اساس این گزارش از روز پنج شنبه بیست و ششم اردیبهشت وضعیت جسمانی  آقای پاکزاد بسیار وخیم شده است اما مسئولین زندان رجای شهر کرج از انتقال وی به مراکز درمانی ممانعت کرده‌ بودند.

این زندانی عقیدتی، سرانجام در روز سه شنبه ۲۸ خردادماه ۹۸،  به دلیل وخامت حال جسمانی به مراکز درمانی تخصصی خارج از زندان منتقل شد.

یک منبع مطلع پیشتر در رابطه با وضعیت این زندانی گفته بود: «آقای پاکزاد از حدود سی و دو روز گذشته روز ی دو بار  به علت درد شدید ناشی از ناراحتی سیستم گوارشی جهت درمان و رسیدگی به بهداری زندان مراجعه می‌کردند، اما متأسفانه بدون رسیدگی جدی و با تجویز چندین قرص معده (رانیتیدین و شربت آلومنیوم ام جی) ایشان را به داخل بند بازمی‌گرداندند».

سرانجام پس از اعزام به بیمارستان و معاینات متعدد، پزشکان، تشخیص دادند که بیمار نیاز فوری به عمل جراحی کیسه صفرا دارد و دیروز یک شنبه این زندانی سیاسی سنی مذهب در بیمارستان از ناحیه کیسه صفرا عمل جراحی شد.

آقای پاکزاد شهروند کُرد بابت اتهامات “اقدام علیه امنیتی ملی از طریق عضویت در گروه های مخالف نظام”، “تبلیغ علیه نظام” و “خروج غیرقانونی”  توسط دستگاه قضایی به ۵ سال زندان محکوم شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × پنج =