برزان محمدی زندانی سیاسی به زندان اوین منتقل نشده است

برزان محمدی، زندانی سیاسی کماکان در زندان تهران بزرگ موسوم به فشافویه محبوس بوده و به زندان اوین منتقل نشده است.

پیش از این «ایرناپلاس» به نقل از محمدهادی عرفانیان، وکیل مدافع این زندانی خبر داده‌بود که وی از زندان تهران بزرگ به زندان اوین منتقل شده‌است.

یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت برزان محمدی به گزارشگر گذار گفت: «برزان در آخرین تماس تلفنی خود با خانواده گفته‌ است که کماکان در زندان تهران بزرگ (فشافویه) و بدون رعایت اصل تفکیک جرایم در بند زندانیان خطرناک به‌سر می‌برد».

این منبع افزود: «مسئولان زندان تا کنون تنها وعده داده‌اند که او را به زندان اوین منتقل خواهند کرد، اما تا این لحظه به وعده خود عمل نکرده‌اند».

این زندانی سیاسی در اسفندماه ۹۷ در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان فشافویه و درخواست انتقال به زندان اوین به همراه علیرضا شیرمحمدعلی که به‌تازگی در این زندان به قتل رسیده، دست به اعتصاب غذا زده بود.

شامگاه دوشنبه ۲۰ خردادماه ۹۸، علیرضا شیرمحمدعلی، ۲۱ ساله زندانی سیاسی به دست دو زندانی مواد مخدر و قتل عمد در  تیپ یک اندارزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ (فشافویه) به قتل رسید.

آقای محمدی، شهروند ۴۱ ساله اهل سروآباد کردستان که دوران محکومیت ۳ سال و نیم خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند، از روز پنج‌شنبه ۲۳ اسفندماه ۱۳۹۷ در اعتراض به وضعیت نامناسب خود در زندان فشافویه و عدم رسیدگی به درخواستش مبنی بر انتقال به زندان اوین، دست به اعتصاب غذا زده‌بود و روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، بنا به خواسته جمعی از فعالان سیاسی و مدنی و خانواده‌های جان‌باختگان به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پیش از این شماری از فعالان سیاسی، مدنی و خانواده‌های آن‌ها در نامه‌ای سرگشاده از او خواسته‌ بودند که اعتصاب غذایش را پایان دهد.

آقای محمدی در فایل صوتی اعلام کرده بود: «من هم اکنون ۱۰ ماه هست که در بند ویژه فوق امنیتی سوییت زندان تهران بزرگ بدون هیچ امکانات رفاهی به طور غیرقانونی به‌سر می‌برم و با توجه به شرایط بسیار بد این زندان و عدم انتقال به زندان اوین و یا زندان شهر خودم، مریوان دست به اعتصاب غذای خشک نمودم که بیش از ۲ ماه هیچ کدام از مسئولان قضایی و زندان به خواسته من اعتنایی نکردند و از آنجایی که خانواده، جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی و فعالان مدنی تنها حامی من بودند و با وجود نگرانی‌شان از حال وخیم من که درخواست پایان اعتصاب غذای من را داشتند و بنده بنا فقط به احترام به درخواست مکررشان از امروز ۲۸ اردیبهشت خورشیدی، به اعتصاب غذای خود پایان می‌دهم، ولی کماکان بر خواسته‌ها و مطالبات قانونی خود پافشاری می‌کنم و از همه کسانی که من را تنها نگذاشتند و نگران حال من بودند، سپاسگزارم».

آقای محمدی به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست “قاضی صلواتی” به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

“برزان محمدی” فرزند احمد و اهل روستای گوشخانی سروآباد به دلیل شرکت در اعتراضات مردادماه ۹۷ در تهران به زندان محکوم شده و گزارش شده بود که آقای محمدی در زمان رسیدگی به پرونده و مراحل دادرسی‌اش از حق داشتن وکیل محروم مانده بود.

حکم ۶ سال حبس تعزیری برزان محمدی بعدتر در یک دادگاه تجدیدنظر در استان تهران در روز دوشنبه ۶ اسفند ۹۷ به سه سال و نیم کاهش یافت.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سیزده + دو =