اموال ۹ شهروند بهایی در شاهین‌شهر اصفهان ضبط شد

اموال ۹ شهروند بهائی که ارزش آنها بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان است در شاهین شهر اصفهان از سوی ماموران امنیتی ضبط شده است.

یک منبع مطلع در گفت‌وگو با صدای آمریکا گفت: «از روز یکشنبه ۱۹ خرداد تا روز شنبه ۲۵ خرداد ۹۸ گروهی از ماموران امنیتی با مراجعه به منزل یازده خانواده بهائی ساکن شاهین شهر اصفهان و ارائه حکمی تحت عنوان “بازرسی و جمع آوری وسائل مجرمانه” اقدام به تفتیش منازل و ضبط تعدادی از وسایل کرده‌اند».

این منبع اضافه کرد: «این ماموران امنیتی که تعداد آنها هفت نفر بوده از سوی ارگان‌هایی از جمله قوه قضائیه، نیروی انتظامی، اماکن عمومی و اطلاعات برای تفتیش منازل این شهروندان بهائی اعزام شده بودند».

ماموران تعدادی از وسائل شخصی این شهروندان بهائی از جمله «گوشی‌های تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت، رسیور، کتاب، شمایل و تابلو فرش‌های مربوط به دیانت بهائی» و در بعضی منازل «شناسنامه‌، کارت‌های ملی و گواهینامه رانندگی» که ازرش آنها بالغ بر یکصد میلیون تومان است را ضبط کرده‌اند.

به گفته این منبع مطلع، ماموران در پاسخ به اعتراض این شهروندان به آنها گفته‌اند که «این مطالب را در دادگاه بیان نمایند.»

گزارشگران حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران در طی عمر حکومت ایران بارها به بهایی ستیزی توسط حکومت ایران اعتراض کرده‌اند و آن را مصداق بارزی از بی‌توجهی دولت ایران به معاهدات حقوق بشری دانسته‌اند.

قانون اساسی جمهوری اسلامی، بهاییت را به عنوان دین یا مذهب به رسمیت نمی‌شناسد، از این رو بازداشت و زندانی کردن بهاییان نیز در طول چهار دهه کماکان ادامه داشته است.

اعضای آیین بهایی در ایران بزرگترین گروه اقلیت مذهبی غیرمسلمان در ایران را تشکیل می‌دهند. در سال‌های اخیر، بدرفتاری با بهاییان تشدید شده است و شامل تخریب قبرستان‌های آنان، دستگیری‌های خودسرانه، حمله به منازل، ضبط اموال، اخراج از کار، و سلب حقوق مدنی اساسی از آنها شده است. جوانان بهایی ایرانی همچنان از حق تحصیلات دانشگاهی محرومند و هر دانشگاهی که دانشجویان بهایی در آن مشغول به تحصیل باشند وادار به اخراج آنها می‌شود. متخصصین بهایی از انتصاب در شغل‌های دولتی محروم هستند و به دلیل اعتقاداتشان از جانب شرکت‌های خصوصی مورد تبعیض قرار می‌گیرند. حتی کسانی که از آنها دفاع می‌کنند نیز مورد حمله قرار می‌گیرند.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − سه =