سپهرداد گرگین در گفتمان گذار از استبداد به دموکراسی-راه‌کارهای مقابله با سرکوب معترضین-بخش دوم

بخش دوم گفتگوی رضا بدیعی با سپهرداد گرگین، فعال سیاسی و شاعر مقیم کانادا، در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد به دموکراسی؛

به گزارش گذار، روز یک‌شنبه ۱۶ ژوئن ۲۰۱۹ برابر با ۲۶ خردادماه ۱۳۹۸، گفتگوی رضا بدیعی با سپهرداد گرگین، شاعر و فعال سیاسی، در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد به دموکراسی، در دو بخش انجام شد.

پیش از این و در بخش اول این گفتمان، در خصوص وضعیت موجود در کشور و راه‌کارهای گذار از استبداد به دموکراسی صحبت شد.

آقای گرگین در بخش دوم سخنان خود به وضعیت کنونی شهروندان معترض ایرانی اشاره کرد که مورد بازداشت و سرکوب قرار می‌گیرند و در عین حال تاکید کرد که باید با این موضوع مقابله کرد و راه‌کارهایی در این خصوص ارائه داد.

سپهرداد گرگین، متولد ۱۳۳۷، از جمله رهبران معترضان سیاسی در دوران انقلاب ۱۳۵۷ بود که پس از بازداشت و خطر جانی از ایران خارج و به کشور کانادا پناهنده شد.

وی از جمله فعالان فرهنگی و سیاسی شناخته شده در اکویل کاناداست و همچنان در حوزه یاری و حمایت از پناهندگان به فعالیت‌های خود ادامه داد.

از سپهرداد گرگین، فعال سیاسی و شاعر، در بسیاری از نشریات، اشعار، یادداشت‌ها و مقالات گوناگون و کتاب‌های «ترانه‌ها و آرزوها»، «دفتر زندگی»، «به پیروان» و «بر بال غزل» منتشر شده است.

در ادامه، فایل صوتی و تصویری مربوط به بخش دوم گفتگوی رضا بدیعی با سپهرداد گرگین، آمده است. (ضمنا فایل‌های تصویری سلسله گفتمان‌های گذار را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.

.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × سه =