اسماعیل عبدی با اتمام دوران مرخصی به زندان بازگشت

اسماعیل عبدی، معلم و عضو هیات‌ مدیره‌ی کانون صنفی معلمان ایران، که روز شنبه ۱۸ خردادماه سال ۱۳۹۸، به مرخصی آمده بود با اتمام ایام مرخصی، به زندان اوین بازگشت.

به گزارش گذار، اسماعیل عبدی، معلم زندانی محبوس در زندان اوین و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران (تهران)، امروز دوشنبه ۱۷ تیرماه ۱۳۹۸، با پایان دوران مرخصی، به زندان بازگشت.

این معلم زندانی، پیش‌تر طی نامه‌ای سرگشاده به مناسبت روز جهانی کارگر و روز معلم، از مشکلات معیشتی کارگران و معلمان گفته‌ بود و همینطور به سوءمدیریت‌ و طرح‌های بدون پشتوانه علمی دولت اشاره کرده و از دخالت نهادهای بی‌ربط در امر آموزش اشاره کرده بود.

اسماعیل عبدی، در این نامه، خطاب به مسئولان و برنامه‌ریزان کلان کشور هشدار داده بود که ادامه روند کنونی فشار، زندان و تهدید فعالان صنفی معلمان و ادامه سیاست های پولی سازی و خصوصی سازی آموزش، عدم اختصاص بودجه مکفی برای آموزش و پرورش و […] برون‌ رفت از وضعیت اسفبار کنونی آموزش و پرورش را غیر ممکن می سازد.

اسماعیل عبدی معلم محبوس در زندان اوین نخستین بار در روز شنبه ۶ تیرماه ۹۴ و پس از وقایع اعتراضی فرهنگیان ایران نسبت به نابسامانی های آموزش و پرورش، به عنوان نماینده شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان سراسر کشور برای شرکت در اجلاس جهانی معلمان قصد رفتن به کانادا را داشت که به شکل غیر قانونی بازداشت شد و در دادگاه بدوی در بهمن ماه همان سال با ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال زندان محکوم و حکم صادره از سوی شعبه ۳۶  دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شد.

این عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران (تهران)، پیشتر در اعتراض به نقض گسترده حقوق شهروندی معلمان و کارگران از ۴ اردیبهشت ماه تا چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷ به اعتصاب غذا کرده بود.

این معلم زندانی که از نوسان فشار خون، بیماری تنفسی، تپش قلب و ناراحتی کلیوی رنج می برد بارها در اعتراض به روند رسیدگی به پرونده اش دست به اعتصاب غذا زده بود.

سازمان عفو بین‌الملل، نیز با انتشار بیانیه خواهان آزادی اسماعیل عبدی، عضو در بند هیأت مدیره کانون صنفی معلمان تهران شده بود.

در این بیانیه که در تاریخ  ۸ اردیبهشت ماه ۹۷ منتشر شده است به اعتصاب غذای این فعال صنفی اشاره شده و از مقامات جمهوری اسلامی خواسته شده است تا هر چه سریع‌تر و بی هیچ قید و شرطی این زندانی عقیدتی را آزاد کنند.

اسماعیل عبدی، معلم زندانی و عضو هیات‌ مدیره‌ی کانون صنفی معلمان ایران، که دوران حبس خود را در  بند ۴ سالن ۴ زندان اوین می گذراند، به تازگی برنده جایزه بین‌المللی همبستگی اتحادیه ملی مدیران مدارس و زنان آموزگار بریتانیا در سال ۲۰۱۸ شد.

«اتحادیه مدیران مدرسه و معلمان زن» (NASUWT) بریتانیا در توضیح اهدای این جایزه به عبدی،‌ عضو زندانی هیأت مدیره کانون صنفی معلمان تهران نوشته:‌ «این جایزه به آقای عبدی به‌خاطر تعهد او به مبارزه برای حقوق معلمان و برابری آموزشی در ایران اهدا می‌شود.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − 5 =