همراه با پرویز نویدی «دیدار» کُلن آلمان؛ می ۲۰۱۹- بخش دوم

گفتگوی رضا بدیعی و پرویز نویدی، فعال سیاسی و زندانی سیاسی سابق در کُلن آلمان در سلسله برنامه‌های «دیدار» در ۴ بخش صورت گرفت.

این برنامه‌ها از آن جهت «دیدار» نام گرفته که زندانیان سیاسی سابق و فعالان سیاسی در کُلن آلمان هر دو سال یک‌بار هم تحت همین عنوان گرد جمع می‌شوند. افراد شرکت کننده در این برنامه، طی رژیم شاه بارها بازداشت شده و با احکام زندان مواجه شدند.

در بخش اول این برنامه پرویز نویدی به معرفی کوتاهی از خود و شرح برخی فعالیت‌هایش در دوران پیش از انقلاب ۵۷ می‌پردازد.

پرویز نویدی، در قسمت دوم در ادامه توضیح داد که در دوران رژیم گذشته هیچ گونه فضایی برای فعالیت وجود نداشت و از چگونگی جذب خود به سازمان‌های سیاسی آن دوره توضیح داد: «وقتی به تهران آمدم، پذیرفته شدم که در شرکتی کار کنم و در این بین با دوستی آشنا شدم که کتاب‌هایی را به من معرفی کرد و کم کم مرا با این گونه فعالیت‌ها آشنا کرد.»

در این قسمت همینطور پرویز نویدی از انگیزه‌های خود از فعالیت‌های سیاسی را بیان کرد.

پرویز نویدی ۶۹ ساله از ۱۳۵۰ فعالیت‌های خود را در چریک‌های فدایی خلق ایران آغاز کرد.

وی از جمله در دوران دانش‌آموزی خود جزو معترضان آن دوره بود، اما فعالیت‌های جدی‌تر او به دوران دانشجویی‌اش در دانشگاه تهران بازمی‌گردد.

در ادامه بخش دوم از فایل صوتی و تصویری مربوط به گفتگوی رضا بدیعی با پرویز نویدی در برنامه «دیدار» ماه می ۲۰۱۹ آمده‌است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × 4 =