محرومیت از درمان مرضیه امیری خبرنگار زندانی

علیرغم وخامت وضعیت جسمانی مرضیه امیری، خبرنگار روزنامه شرق که در روز جهانی کارگر بازداشت شد، مسئولان قضایی و امنیتی، از اعزام وی به مراکز درمانی خارج از زندان جلوگیری می‌کنند.

به گزارش گذار، مرضیه امیری، خبرنگار روزنامه شرق که برای پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر به بازداشت‌گاه وزرا رفته و در آنجا بازداشت شده بود، از بیماری‌های عدیده‌ای مانند صرع، خونریزی گوارشی، سرگیجه مداوم و افت فشار خون رنج می‌برد، و درخواست‌های مداوم خانم امیری و خانواده، جهت اعزام وی به بیمارستان، تا کنون از جانب مسئولان بی‌پاسخ مانده است.

سمیرا امیری خواهر مرضیه امروز شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۸ با اعلام این خبر در توئیتر خود نوشت: “وضعیت جسمی ‎مرضیه امیری نگران‌کننده‌ست. افت فشار خون دائمی، سرگیجه‌ی مداوم و خونریزی گوارشی داره و بیماری پوستی گرفته.
مرضیه مبتلا به بیماری صرعه و یکبار توی سلول انفرادی دچار حمله‌ی صرع شده.
مسئولان زندان درخواست ما و مرضیه برای اعزامش به بیمارستان رو نادیده گرفته‌‌اند.”

روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ برابر با اول ماه می، روز جهانی کارگر و در پی فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد، گروه اتحاد بازنشستگان، کمیته هماهنگی و دانشجویان برای برگزاری مراسم روز جهانی کارگر در مقابل مجلس شورای اسلامی، کارگران، بازنشستگان و جمعی از شهروندان در گروه‌های مختلف در مقابل مجلس حضور یافتند. این اجتماع با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و شماری از شهروندان بازداشت شدند.

. مرضیه امیری، خبرنگار روزنامه شرق به زندان اوین منتقل شده است

این خبرنگار بازداشتی در تاریخ ۱۸ خردادماه پس از اتمام مراحل بازجویی از سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین به بند زنان این زندان منتقل شد.

خانم امیری پیش‌تر و در جریان اعتراضات سراسری دی ماه ۱۳۹۶ نیز بازداشت و به مدت سه روز بازجویی شده بود.

جمهوری اسلامی ایران علیرغم آزادی برگزاری تجمعات در قانون اساسی، اجازه اجرای مراسم کارگری را به تشکل‌های مستقل و فعالان کارگری نمی‌دهد و در صورت برگزاری تجمع نیز با احضار یا بازداشت آنان و اتهاماتی چون تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی آنان را مورد تعقیب قضایی قرار می‌دهد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − سیزده =