چرا اجازه می دهیم گروهی اندک و کهنسال به نام مذهب، انقلاب و قانون، آزادی مردم را زیر پا بگذارند؟

زرتشت احمدی راغب؛ چرا اجازه می دهیم گروهی اندک و کهنسال به نام مذهب و انقلاب به نام قانون، آزادی مردم را زیر پا بگذارند و بر تمامی قوای سه گانه و دستگاه ها و نهادهای دولتی و حکومتی استیلا یابند؟ میلیاردها دلار درآمد و دارایی میهن را به یغما ببرند؟ عدالت را زیر پای استبداد قربانی کنند؟ با نیرنگ و فریبکاری مافیای قدرت تشکیل دهند؟

چرا اجازه می دهیم، مدیران، مقامات و سران تبدیل به دیکتاتور گردند؟

وظیفه حاکمان خدمت به مردم و میهن است نه حکمرانی و فرمانروایی! چرا بدنبال مطالعه و آگاهی نیستیم؟

چرا از دانایی و خرد گریزانیم؟ اینک جهان در جایی قرار دارد که بیشتر کشورها از حکومت استبدادی گذر کرده اند چرا با سکوت و بی اعتنایی، به خودکامگان مجوز سرکوب و فساد در جامعه را می دهیم؟

چرا کارگران سندیکا ندارند؟ چرا معلمان فعال کانون صنفی را زندانی می کنند؟

چرا احزاب مستقل مردم نهاد نداریم؟ چرا حاکمان مستبد مذهبی در تمامی جزییات زندگی مردم دخالت میکنند؟

چرا حجاب اجباری است؟ چرا زنان آزادیخواه زندانی می شوند؟

چرا وکلا، دراویش، بهاییان، دگراندیشان همواره در زندان بسر می برند؟ چرا حقوق بشر در ایران توسط حکومت مذهبی نقض می شود؟

چرا خیانتکاران به مردم و میهن، رانتخوارها، اختلاسگران، مافیای قدرت، سران، مقامات، مدیران ناکارآمد در حاشیه امن فراقانونی در آزادی به تاراج کشور مشغولند اما محمد نوری زاد، رضا ملک، امیرعلی مرادی، آرش صادقی، نرگس محمدی، آرشام رضایی، آتنا دایمی، بهزاد همایونی، نسرین ستوده، سعید شیرزاد، جعفر عظیم زاده، اسماعیل عبدی، محمد حبیبی، عبدالرضا قنبری و بسیاری دیگر از فعالان جامعه مدنی، کنشگران سیاسی و دلسوزان کشور در زندان هستند؟!

مخالفت با حکومت مذهبی، ولایت فقیه، جمهوری اسلامی از جمله حقوق قانونی و شهروندی مردم است برکناری حکومت بیدادگر و دیکتاتور حق مردم ایران است.

پس هیچ نهاد و دستگاه دولتی و حکومتی حق برخورد با شهروند منتقد، معترض و مخالف استبداد را ندارند.

چهل سال ستمگری، بیعدالتی، قانون شکنی، خودکامگی، چپاول، نابرابری، اعدام، ترور، حذف مخالفان، زندانی کردن آزادیخواهان ، شکاف طبقاتی، گرانی، اقتصاد زمینگیر، ناکارآمدی دستگاه مدیریت، ویرانی ایران، سیاهکاری، سقوط اخلاقی، جمهوری اسلامی، حاکمان مذهبی، بس است.

اشاره: مسوولیت محتوای نوشتارها و مقاله‌های ارسالی، بر عهده نویسنده است و گذار (سامانه دموکراسی و داد)، دیدگاه‌ها و آرای مطرح شده در محتوای مطالب را ارزش‌گذاری نمی‌کند. هدف این سامانه مهیا کردن تریبونی آزاد برای بیان آرا و دیدگاه‌های مختلف در راستای گذار از حاکمیت اسلامی‌به دموکراسی است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار − 1 =