همراه با شعله پاکروان مادر دادخواه؛ ۲۰ جولای ۲۰۱۹

همراه با شعله پاکروان شنبه ۲۰ جولای ۲۰۱۹ (۲۹ تیرماه ۱۳۹۸)

به گزارش گذار، روز شنبه ۲۰ جولای ۲۰۱۹ (۲۹ تیرماه ۱۳۹۸)، گفتگوی رضا بدیعی با شعله پاکروان، فعال مدنی، در سلسله گفتمان‌های گذار از استبداد به دموکراسی، انجام شد.

شعله پاکروان، در صحبت‌های خود از لزوم حمایت از امضا کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن گفت و در خصوص موضوعات مرتبط با آن سخن گفت.

وی از جمله به گفته‌های هاشم خواستار اشاره کرد که یکی از این ۱۴ نفر بود.

این فعال مدنی گفت: «این حرکت از داخل کشور آغاز شد و بسیاری از فعالان خارج کشور از آن حمایت کردند».

خانم پاکروان افزود: «مردم ایران باید بدانند که تنها به خود متکی باشند و رسیدن به دموکراسی چیزی است که تنها به دست مردم اتفاق می‌افتد و نه قدرت‌های بیگانه».

در مورد بیانیه موسوم به ۱۴ تن: «بیانیه‌ای است که به صورت مشترک از سوی ۱۴ فعال سیاسی و مدنی در ایران امضا شده و در آن خواستار عزل علی خامنه‌ای از رهبری جمهوری اسلامی شده‌اند. انتشار این بیانیه در شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌ بسیاری داشته‌است.»

برخی از امضا کنندگان این بیانیه مانند محمد مهدوی‌فر و محمد نوری‌زاد بازداشت شدند و برخی نیز مورد ضرب و جرح تهدید قرار گرفتند. (در لحظه انتشار این مطلب محمد نوری‌زاد با سپردن وثیقه آزاد شده و آقای مهدوی‌فر کماکان در زندان کاشان در بازداشت به‌سر می‌برد.)

شعله پاکروان، فعال مدنی است که دخترش ریحانه جباری در تاریخ ۳ آبان‌ماه ۹۳ در زندان رجایی‌شهر اعدام شد.

شعله پاکروان، از مخالفان اعدام، تا زمانی که ایران بود با فعالیت‌هایی که در مادران پارک لاله داشت در کنار سایر دوستان خود با مخالفت با احکام اعدام برخاسته بود. وی اکنون با راه اندازی بنیاد ریحان در این زمینه کماکان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به صحبت‌های شعله پاکروان، در روز شنبه ۲۰ جولای ۲۰۱۹ (۲۹ تیرماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیر دنبال کنید.)

 

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

چهار × دو =