سهراب چمن‌آرا در نشست سراسری گذار؛ صحبتی پیرامون قانون اساسی دوران گذار و بیانیه موسوم به ۱۴ تن

سهراب چمن‌آرا، نویسنده و تحلیل‌گر مسائل سیاسی، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۸ جولای ۲۰۱۹ (۶ مرداد ماه ۱۳۹۸) در خصوص بیانیه موسوم به ۱۴ تن و لزوم تغییر قانون اساسی برای گذار از استبداد به دموکراسی صحبت کرد.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۸ جولای ۲۰۱۹ (۶ مرداد ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

سهراب چمن‌آرا، در این نشست سراسری از قانون اساسی تعیین شده برای زمان گذار از استبداد به دموکراسی صحبت کرد.

آقای چمن‌آرا، همچنین در این برنامه گفت: «من از سال ۱۳۵۸ قانون اساسی ایران را دنبال کردم و ما چهل سال است گرفتار این قانون اساسی هستیم.»

این نویسنده و تحلیل‌گر در خصوص بیانیه موسوم به ۱۴ تن گفت: «این افراد گفته‌اند ما می‌خواهیم قانون اساسی تغییر کند، چرا که اگر قانون اساسی عوض شود، دیگر حاکمان دینی نمی‌توانند حکومت کنند و اساس کار ما از ۲۳ خرداد ماه ۹۸ به این سمت تغییر کرده‌است.»

سهراب چمن‌آرا، متولد ۱۳۲۶ و زاده کرمانشاه است. او سال ۴۸ شمسی از دانشگاه لندن در رشته مهندسی برق فارغ‌التحصیل شد و بعد از چهار سال خدمت نظام و کار در ذوب آهن اصفهان، به مدت ۱۵ سال صاحب شرکت خصوصی چمتک پیمانکار برق و ابزار دقیق در ایران شد.

وی، سال ۱۳۶۷ برای همیشه به آمریکا مهاجرت می‌کند و مدت شش سال در “یو او پی” یکی از شرکت‌های تکنولوژی صنایع نفت و پتروشیمی، به‌عنوان مهندس ارشد طراحی، مسئول چند پروژه پتروشیمی در ایران و سایر کشورها بوده است.

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به صحبت‌های سهراب چمن‌آرا، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۲۸ جولای ۲۰۱۹ (۶ مرداد ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

شش − سه =