سپهرداد گرگین در نشست سراسری گذار؛ لزوم حمایت همه جانبه از امضاء‌کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن

سپهرداد گرگین، فعال سیاسی و شاعر مقیم کانادا، در نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی روز یک‌شنبه ۲۸ جولای ۲۰۱۹ (۶ مرداد ماه ۱۳۹۸) شرکت کرد و از لزوم حمایت همه جانبه از امضاء‌کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن سخن گفت.

به گزارش گذار (سامانه دموکراسی و داد)، نشست سراسری گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی، با موضوع راهکارهای میدانی برای گذار خشونت پرهیز از استبداد اسلامی به دموکراسی، در جهت حمایت و شرکت فعال ایرانیان خارج از کشور از جنبش اعتراضی برای تغییرات بنیادی در حاکمیت سیاسی، با حضور جمعی از کنشگران مدنی، صاحب‌نظران و فعالان سیاسی، شامگاه یک‌شنبه ۲۸ جولای ۲۰۱۹ (۶ مرداد ماه ۱۳۹۸) برگزار شد.

سپهرداد گرگین ابتدای این برنامه با شعری تحت عنوان “آیا می‌توان” که سروده خودش است برنامه را آغاز کرد و در ادامه از لزوم حمایت همه جانبه از امضاء کنندگان بیانیه موسوم به ۱۴ تن گفت.

آقای گرگین گفت: «این ۱۴ نفر در این برهوت سکوت کار بزرگی کردند که البته باعث بروز عکس‌العمل‌های متفاوتی در میان اپوزیسون شد.»

در مورد بیانیه موسوم به ۱۴ تن: «بیانیه‌ای است که به صورت مشترک از سوی ۱۴ فعال سیاسی و مدنی در ایران امضا شده و در آن خواستار عزل علی خامنه‌ای از رهبری جمهوری اسلامی شده‌اند. انتشار این بیانیه در شبکه‌های اجتماعی بازتاب‌ بسیاری داشته‌است.»

لازم به توضیح‌است؛ تا لحظه انتشار این مطلب در سامانه گذار؛ دو تن از امضا کنندگان این بیانیه به نام‌های محمد مهدوی‌فر و محمد نوری‌زاد از سوی ماموران امنیتی بازداشت شده‌اند و برخی دیگر از امضا کنندگان نیز مورد تهدید یا ضرب و جرح قرار گرفته‌اند. (محمد نوری‌زاد کمی بعدتر آزاد شد)

گذار از استبداد اسلامی به دموکراسی با مدیریت رضا بدیعی، گفتمانی با شرکت و حضور تلاشگران دموکراسی‌خواه و مدافعان حقوق بشر است که در راستای بررسی راهکارهای گذار از حکومت اسلامی به دموکراسی، در دومین و چهارمین یکشنبه هر ماه به صورت اینترنتی برگزار می‌شود و جمعی از کنشگران سیاسی و مدنی و مدافعان حقوق بشر ایرانی ضمن تبادل نظر و همفکری، درباره هماهنگی کنش‌ها و یافتن راهکارهای استقرار دموکراسی در ایران در این نشست‌ها همراهی می‌کنند. (برای شرکت در نشست سراسری بعدی به بخش اطلاعیه مراجعه نموده یا اینجا را کلیک کنید.)

در ادامه فایل صوتی و تصویری مربوط به صحبت‌های سپهرداد گرگین، در جریان نشست عمومی گذار در روز یک‌شنبه ۲۸ جولای ۲۰۱۹ (۶ مرداد ماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

.

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 × پنج =