همراه با مهدی فتاح پور «دیدار» کُلن آلمان؛ می ۲۰۱۹-بخش سوم «قسمت پایانی»

 

گفتگوی رضا بدیعی و مهدی فتاح پور، فعال سیاسی و زندانی سیاسی سابق در کُلن آلمان در سلسله برنامه‌های «دیدار» در ۳ بخش صورت گرفت.

این برنامه‌ها از آن جهت «دیدار» نام گرفته که زندانیان سیاسی سابق و فعالان سیاسی در کُلن آلمان هر دو سال یک‌بار تحت همین عنوان گرد هم می‌آیند. افراد شرکت کننده در این برنامه، طی رژیم شاه بارها بازداشت شده و با احکام زندان مواجه شدند.

در بخش اول این برنامه، آقای مهدی فتاح پور به معرفی خود پرداخت؛ او فعالیت خود را همزمان با ورود به دانشگاه آغاز کرده است و از اعضای رهبری سازمان فداییان خلق بوده است. آفای فتاح پور، دیکتاتوری رژیم شاه را دلیل تمایل مخالفین و آغاز شکل گیری مبارزات مخفی و مسلحانه می داند.

آقای فتاح پور در بخش دوم برنامه به فعالیت های صنفی و حضور در تجمعات دانشجویی اشاره کرد.

آقای فتاح پور در بخش سوم «قسمت پایانی» این برنامه، ضمن اشاره به کشتار دهه شصت، این اقدامات را غیر قابل قیاس با جنایات تاریخ معاصر می داند.

در ادامه، پیرامون صحبت هایی در رابطه با شرایط کنونی ایران می گوید؛ فعالیت های نیروهای اجتماعی و مبارزاتی نسبت به گذشته، تندتر شده است.

در ادامه بخش سوم «قسمت پایانی» از فایل صوتی و تصویری مربوط به گفتگوی رضا بدیعی با مهدی فتاح پور، در برنامه «دیدار» ماه می ۲۰۱۹ آمده‌است. (ضمنا فایل‌های مربوطه را از تلگرام و اینستاگرام گذار نیز دنبال کنید.)

 

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

پانزده − 2 =