بیانیه ۱۴ تن در حمایت از محمد مهدوی فر و کمال جعفری یزدی

 

گروه درخواست کننده برکناری علی خامنه ای موسوم به ۱۴ تن، با انتشار اطلاعیه ای خواستار رهایی بی قید و شرط دو تن از امضاکنندگان این بیانیه شدند.

محمد مهدوی فر فعال سیاسی و جانباز، پس از انتشار نامه ۱۴ تن، در حالی که در مرخصی به سر میبرد، بازداشت و به زندان منتقل شد.

کمال جعفری یزدی، جانباز و از اعضای امضاکننده بیانیه ۱۴ تن، اخیرا به سیزده سال زندان محکوم شده است و دادگاه تجدیدنظر وی در تاریخ ۲۰ مردادماه برگزار خواهد شد.

در این بیانیه آمده است که همزمان با برگزاری دادگاه آقای کمال جعفری یزدی در اعتراض به محکومیت ها علیه منتقدین، دست به تحصن خواهند زد.

متن کامل اطلاعیه:

اطلاعیه گروه بیانیه ۱۴

هموطنان عزیز،

بدینوسیله در حمایت از محمد مهدوی‌فر و کمال جعفری یزدی این دو امضاکننده بیانیه ۱۴ نفر، اعلام می‌داریم و اخطار می‌کنیم، چنانچه روند پرونده این عزیزان همچنان بناحق و با عدم استقلال و عدالت و وجدان و شرافت طی شود، یقینا ۱۲ نفر دیگر امضاکننده بیانیه و گروه‌های ۱۴ نفره بیانیه‌های دیگر و جامعه ایثارگران و ملت سرافراز ایران سکوت نخواهند کرد و بهر طریق ممکن در حمایت از عزیزان دست به اقدامات مدنی و پیگیری‌های حقوقی و حقوق‌بشری خواهند زد.

ما خواستار آزادی بی‌قیدوشرط همه زندانیان سیاسی که به دروغ وجود آنان را در اوج وقاحت انکار می‌کنند، و بالاخص این دو عزیز هستیم.

تاکید می‌کنیم چنانچه حاکمیت به خواست بحق مردمی و مطالبه ملی آزادی زندانیان سیاسی عقیدتی و این دو عزیز تن ندهد، حتما به روش‌های مدنی و مسالمت‌آمیز با استفاده از هر تریبونی حرف خود را به جامعه جهانی خواهیم رساند.

یکشنبه ۲۰ مرداد ساعت ۱۱ صبح همراه با برادرمان کمال جعفری و به اتفاق جمعی از ایثارگران و جانبازان و خانواده معزز شهدا در مشهد مقابل دادگستری مرکزی خراسان رضوی واقع در بلوار شهید ساجدی مشهد، تجمع کرده، و اعلام خواهیم نمود؛ حرف ما هم حرف ایشان است، یا همه با هم به زندان میرویم و یا همگی آزاد خواهیم بود، زیرا آزادی اندیشه و آزادی بیان و قلم حق مسلم هر انسانی در جوامع بشریست…

جواد لعل‌محمدی

سخنگوی گروه بیانیه ۱۴

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

19 − 12 =