علیرضا فغانی داور بین المللی فوتبال: “از ایران می‌روم و کسی نمی‌تواند منصرفم کند”

«علیرضا فغانی» داور بین المللی فوتبال ایران که قرار است بازی رده‌بندی جام جهانی روسیه را قضاوت کند، تهدید کرد که ایران را برای همیشه ترک خواهد کرد.

روز چهارشنبه، علیرضا فغانی که از سوی فیفا برای تماشای دیدار مرحله نیمه نهایی دو تیم انگلیس و کرواسی در استادیوم لوژنیکی حضور‌ یافته بود، با همکار خانم خود دست داد. تصاویر دست دادن او با یک خانم به سرعت در فضای مجازی منتشر شد. داور ایرانی ابتدا نسبت به این قضیه واکنشی نرم داشت: «این رفتارها در فضای مجازی طبیعی است. این خانم همکار من و همین طور همسر یکی از صمیمی‌ترین دوستان داور من است. برای کسانی که در این مقطع زمانی دنبال چنین حاشیه‌هایی هستند متاسفم.»

پس از این رویدادها، علیرضا فغانی، داور بین‌المللی فوتبال ایران، نیز  روز جمعه شانزدهم شهریور، با  بیان اینکه «بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در تدارک بودم تا بتوانم شرایطی ایجاد کنم بیشتر در کنار خانواده‌ام باشم چرا که در سال‌های اخیر به دلیل مشغله‌های زیاد فرصتی نداشتم در کنار خانواده باشم»، گفت: «من بچه‌ محله شهرری هستم و هنوز هم خانه‌ام در این منطقه است و با افتخار در شهرری زندگی می‌کنم. اما خواسته‌ بچه‌هایم این بود که بتوانند در محیط دیگری تحصیل خود را ادامه دهند.»

او گفت که به همین دلیل «من هم اقامت کشور استرالیا را گرفتم و اولویت برای من تحصیل فرزندانم است و اگر خودم هم بتوانم قضاوت می‌کنم. اگر هم برای مسابقات بین‌المللی دعوت شوم به اسم کشور ایران به این مسابقات خواهم رفت و اگر روزی ایران بودم و نیاز بود که در ایران قضاوت کنم  این کار را خواهم کرد.»

فغانی گفت که «بین کشورهای سوئد و استرالیا برای ادامه زندگی صحبت‌هایی کرده بودم و در نهایت کشور استرالیا نهایی شد.»

او تاکید کرد که «تا الان خانواده‌ام را فدای قضاوت کردن کردم اما از این به بعد خانواده‌ام را فدای قضاوت کردن نمی‌کنم.»

منبع: تلویزیون آزادی

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

10 + سیزده =