پیام کارگران نیشکر هفت‌تپه به حسن روحانی

کارگران نیشکر هفت تپه با انتشار نامه ای خطاب به رییس جمهور ایران مطالبات خود را بیان کردند و خواستار برکناری بخش خصوصی و همچنین محاکمه سهامداران هفت تپه شدند.

در ادامه متن کامل نامه برای مخاطبان به اشتراک گذاشته شده است.

بنام خداوند جان و خرد

جناب آقای حسن روحانی ریاست جمهوری اسلامی ایران

خبر لغو قرارداد سازمان خصوصی با مالک عمده شرکت هپکو خبری خوشحال کننده است در صورتی که بعد از اعتصاب با کارگران ستمدیده این شرکت چون منافق رفتار نکنند، برای کارگران پرونده های امنیتی تشکیل ندهند، خبر خبر خوبی ست اما احتمالا سهامداری که قراردادش منسوخ شده پشتتش پر نبوده.

کارگران ایران عزیز
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه چندسالیست به مبلغ ۶میلیارد فروخته شده که در موقع تحویل شرکت سهامدار ۱۰میلیارد از دولت وام میگیرد، جالب نیست؟

در طی واگذاری هفت تپه تا کنون هر تخلفی به ذهنتان برسد از سوی سهامداران مفسد هفت تپه سر زده است،
توهین به مردم شریف منطقه شوش، رفتارهای نامتعارف با کارگران، فساد های اخلاقی وفساد های مالی سیستماتیک، پرداخت رشوه به بسیاری از سران حکومتی، صدور مجوزهای نمایشی بسیار، سند سازی برای زمینهای شرکت و… اما هیچکس تاکنون اقدامی برای خلع ید بخش خصوصی از شرکت ما نکرده است.

از حمایت دستگاه قضا برخوردارند، وزارت اطلاعات شما حامیشان است، حتی در بین وزرای شما حمایت میشوند، از حمایت بی چون و چرای صدا و سیما نیز برخوردار است، چرا؟

چرا چون شما حامی بی چون و چرای سهامدار هستید، شما و وزرایتان با خانواده اسد بیگی روابط نزدیکی دارید،
جناب آقای حسن روحانی ما تاکنون هزینه زیادی برای بیرون راندن سهامدار فاسد هفت تپه پرداخت کرده ایم،
بسیار پرونده امنیتی برای همکاران ما تشکیل شده، اسماعیل بخشی بی دلیل در زندان است، محمد خنیفر با حبس طولانی مدت مواجه شده است و چه بسیار شبهایی که گرسنه سر بر بالین گذاشتیم، بگویید چرا سهامدار هفت تپه خلع ید نمیشود؟

خواسته های ما در چند جمله خلاصه میشوند؛ خلع ید بخش خصوصی ورسیدگی به تخلفات سهامداران هفت تپه وداد گاهی کردن مسئولین وحامیان آنها، بسته شدن پرونده های قضایی کارگران هفت تپه و حامیان آنها همچنین برچیده شدن فضای امنیتی حاکم در شرکت و توقف برخورد قضایی با کارگران، پرداخت تمامی مطالباتی که طلب داریم، عزل کردن تمامی مسئولینی که با این سهامداران همکاری تنگاتنگ داشته اند.

ما که میدانیم تنها راه رسیدن به این خواسته ها چیزی نیست جز اتحاد.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

شانزده + نوزده =