مسیح علینژاد: «برادرم علی علینژاد، لیلا لطفی و دیگر گروگان‌های جمهوری اسلامی را آزاد کنید»

مسیح علی‌نژاد، فعال مدنی و حقوق زنان با انتشار دادخواستی خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط برادرش علی علی‌نژاد، خواهر همسر سابقش، لیلا لطفی و بستگان و وابستگان دیگر کسانی شده است که در جمهوری اسلامی به گروگان گرفته شده‌اند.

این دادخواست تا به حال از سوی بیش از دو هزار و ۷۰۰ شهروند امضاء و پشتیبانی شده است.

متن دادخواست مسیح علی‌نژاد خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه و حسن روحانی، رئیس جمهوری:

قوه قضاییه و وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، برادرم علی علی‌نژاد و خواهر همسر سابقم، لیلا لطفی را گروگان گرفته‌اند و من و امضاءکنندگان این دادخواست، خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط آنان و همچنین بستگان و وابستگان دیگر فعالان مدنی، اجتماعی، رسانه‌ای و … هستیم که در ایران گروگان گرفته شده‌اند.

سازمان عفو بین‌الملل دستگیری علی علی‌نژاد را اقدام گستاخانه‌ای از جانب مقام‌ها و مسئولان ایرانی برای مجازات کردن من، مسیح علی‌نژاد، به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیزم در دفاع از حقوق زنان می‌داند.

من اما تاکید می‌کنم نیروهای امنیتی برادرم و خواهر همسر سابقم را گروگان گرفته‌اند. گروگان گرفتن بستگان یک کنشگر برای ساکت کردن او اقدامی غیرقانونی و غیر‌اخلاقی است.

آقای ابرهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه و آقای حسن روحانی، رییس جمهوری که با شعار صلح و آشتی به سازمان ملل رفتید، شما باید برای آزادی فوری علی علی‌نژاد و لیلا لطفی و همچنین دیگر کسانی که به واسطه فعالیت بستگان و وابستگانشان یا به هر دلیل دیگری گروگان گرفته شده‌اند، اقدام کنید.

منبع: رادیو‌ زمانه

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

سه × 5 =