گزارشی از تجمع ایرانیان در حمایت از دختر آبی و زندانیان سیاسی

شماری از ایرانیان مقیم آلمان با حضور در مرکز شهر کارلسروهه در آلمان، خواستار توقف روابط سیاسی میان اتحادیه اروپا و ایران شدند. ایرانیان حاضر در این تجمع، علاوه بر مطالبات خود در خصوص تحریم ایران، به حمایت از زندانیان سیاسی و فاجعه غمبار دختر آبی پرداختند.

در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۹، ایرانیان حاضر در تجمع شهر کارلسروهه آلمان، اعتراض خود را نسبت به سیاست های جمهوری اسلامی بیان کردند و به نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی پرداختند.

این تجمع با محوریت شرایط سرکوب منتقدین و فشار علیه آن‌ها برگزار شد و همچنین حاضرین با در دست داشتن تصاویر زندانیان سیاسی، میزان سرکوب در ایران را برای دیگر ملیت ها شرح دادند.

این افراد اعلامیه های به زبان آلمانی تهیه و در میان ساکنین این کشور توزیع کردند؛ در بخشی از این اعلامیه آمده است: «سحر دختر آبی یکی از هزاران زنی هست که زندگیش تحت تاثیر خشونت آمیز و زن ستیز رژیم کنونی ایران هست و این افراد زندگیشان قربانی فشارها شده است. از ۴۰ سال پیش تاکنون حملات شدید به حقوق آزادی انسانها به خصوص زنها در ایران آغاز شد. حجاب اجباری شروع آن بود تا ممنوعیت ورود به ورزشگاه ها…برنامه بزرگی که با شدت ک حدت پیگیری می شود. زنان در ایران تقریبا در تمام زندگیشان با نقض سیستماتیک حقوق بشر مواجه هستند که با کنوانسیون های حقوق بشر کاملا متناقض است.
همشهریان عزیز لطفا در کنار ما بایستید و ما را همیاری دهید و با ما همکاری کنید و از حقوق بشر در ایران حمایت کنید. به دلیل فشار افکار عمومی و فشار اتحادیه های با نفوذ اروپایی و به خصوص جمهوری فدرال آلمان میتوانیم این موارد نقض حقوق بشر را که در ایران ادامه دارد را جلویش را بگیریم. ما گروهی ایرانی در کارلسروهه هستیم که تصمیم گرفتیم تو جه شما را به این موضوع جلب کنیم و به این دلیل اینجا تجمع اعتراضی داریم.»

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

3 − سه =