گزارش امیر جواهری لنگرودی در هفته‌ای که گذشت؛ شنبه ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۶ مهرماه ۱۳۹۸)

امیر جواهری لنگرودی، فعال سیاسی و مدافع حقوق کارگران، شنبه ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۶ مهرماه ۱۳۹۸) گزارسی از وقایع یک هفته اخیر در ایران در خصوص اتفاقات مرتبط با فعالان کارگری ارائه داد.

آقای جواهری لنگرودی از اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه طی روزهای اخیر گفت که به اخراج دست کم ۲۰ نفر از همکاران خود دست به اعتراض زده‌اند و گزارشی از برگزاری این اعتراضات ارائه داد.

همچنین در بخشی از صحبت‌های خود از تجمعات کارگران هپکوی اراک صحبت شد که در یکی از تجمعات نیروهای امنیتی به اجتماع کنندگان یورش برده و شماری را بازداشت کردند. در حالی که این تجمع مسالمت‌آمیز بوده و در راستای خواسته‌های قانونی و صنفی‌شان بوده‌است.

وی همچنین از صدور احکام سنگین برای متهمان هفت‌تپه نیز صحبت کرد و اینکه خواسته‌های معترضیان چه‌بوده که این چنین برای آن‌ها احکام زندان صادر شده‌است.

چند تن از متهمان هفت‌تپه از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران در مجموع به ۱۱۱ سال و نیم زندان محکوم شده‌اند که باعث واکنش‌های بسیاری از نهادهای حقوق بشری شده‌است.

 

در ادامه، گفته‌های امیر جواهری لنگرودی در روز شنبه ۲۸ سپتامبر ۲۰۱۹ (۶ مهرماه ۱۳۹۸) آمده است. (ضمنا فایل‌های تصویری سلسله گفتمان‌های گذار را در تلگرام و اینستاگرام گذار دنبال کنید.)

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

18 − هفت =