خانواده اهوازی به دلیل ناتوانی در پرداخت صورتحساب بیمارستان نوزادان چهارقلوی خود از ترخیص آنها عاجز مانده‌اند

چهارقلوی اهوازی به دلیل ناتوانی خانواده در تامین هزینه ترخیص در بیمارستان مانده اند. از میان نوزادان این خانواده، یک نوزاد به دلیل نارسایی از دست رفته و به دلیل عدم توانایی خانواده در پرداخت صورت حساب، همچنان در سردخانه بیمارستان نگهداری می شود. پدر این خانواده می گوید “به مسئولان بیمارستان اعلام کردم که توان پرداخت هزینه را ندارم اما آنها برای ترخیص خواستار پرداخت هستند”.

پدر این نوزادان چهار قلو روز شنبه گفت: هنوز وقت زایمان همسرم فرا نرسیده بود که با توجه به شرایط جسمانی همسرم راهی بیمارستان آیت الله کرمی شدیم که به علت درد شدید در آستانه هفت ماهگی زایمان کرد و چهار قلوها شامل ۲ دختر و ۲ پسر سالم به دنیا آمدند.

سید مصطفی هاشمی افزود: از همان ابتدا دکتر را در جریان مشکلات مالی خود قرار دادم و درخواست کردم زمان مناسب برای جابجایی نوزادان و ترخیص آنها را به ما اعلام کند ولی بر اساس تشخیص پزشک جابجایی برای نوزادان خطر داشت برای همین باید در دستگاه ویژه نگهداری نوزادان نارس نگهداری می شدند و تا امروز حدود ۵۹ روز است در دستگاه هستند.

وی بیان کرد: مرتب از پزشک در خصوص زمان جابجایی سوال می کردم اما با توجه به شرایط نوزادان، وی جابجایی را مناسب نمی‌دانست.

هاشمی ادامه داد: در این مدت به گفته مسوولان بیمارستان یکی از فرزندان دخترم به علت خونریزی مغزی فوت کرد که از چکونگی و علت این عارضه اطلاعی ندارم ولی جسد نوزاد حدود ۱۵ روز است در سردخانه بیمارستان قرار دارد.

پدر این نوزادان گفت: سه نوزاد دیگر نیز از نظر پزشکی مرخص هستند اما بیمارستان برای ترخیص آنها  ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون ریال صورتحساب داده و باید پرداخت کنم ، هزینه تحویل گرفتن نوزاد فوت شده در زمان تسویه حساب  ۱۲۰ میلیون ریال تعیین شد که با تخفیف ۳۰ درصد و کمک ۳۰ میلیون ریالی کمیته امداد امام خمینی هنوز ۵۰ تا ۶۰ میلیون ریال دیگر باقی مانده است.

وی اضافه کرد: به مسئولان بیمارستان اعلام کردم که توان پرداخت هزینه را ندارم اما آنها برای ترخیص خواستار پرداخت هستند.

هاشمی ادامه داد: از من خواستند شناسنامه، سند یا دفترچه ای گرو بگذارم تا جسد فرزند فوت شده من را تحویل دهند اما  نمی توانم قبول کنم چون واقعا توان بازپرداخت صورتحساب و بازپس گرفتن مدارک هم باید پول بدهم که ندارم.

پدر نوزادان گفت: کمیته امداد امام خمینی خوزستان نیز پیشنهاد اعطای وام را مطرح کردند اما درامد من چندان نیست که با توجه به مخارج سه نوزاد، توان بازپرداخت وام را هم داشته باشم، حال نمی دانم برای ترخیص سه نوزاد و مادرشان و تحویل گرفتن پیکر بیجان نوزاد چهارم باید چه کنم.

بیمارستان آیت الله کرمی اهواز از سوی دیگر دقایقی پیش با ارسال توضیحاتی دراین باره اعلام کرد: در پی انتشار خبری با عنوان “گروگانگیری نوزادان” درفضای مجازی برای روشن شدن افکار عمومی به اطلاع می رساند که درتاریخ ۱۰مرداد ۹۸ خانم بارداری  به دنبال بارداری ۴قلو با  سن بارداری ۳۱ هفتگی (۷تا۹ هفته پیش از موعد)به صورت سزارین وضع حمل کرد.

درهنگام وضع حمل تیم کامل پزشکان متخصص زنان و بیهوشی وجراحی عمومی و اورولوژی و فوق تخصص نوزادان به همراه کادر مجرب اتاق عمل حضور فعال داشته اند. نتیجه وضع حمل ۴نوزاد نارس IUGR به وزن های یک هزار و ۲۰۰ گرم ،یک هزار  و ۱۴۰ گرم، یک هزار و ۱۸۰ گرم وقل چهارم زیر ۹۵۰ گرم بوده که بلافاصله به بخش NICU (مراقبتهای ویژه نوزادان)منتقل شدند.

درطی مدت ۵۸روز بستری، این نوزادان تحت مراقبت قرار گرفتند به گونه ای که تا امروز وزن هرکدام به ترتیب یک هزار و ۹۰۰ گرم، ۲۰۰۰گرم و یک هزار و ۷۵۵ شده است.

قل چهارم متأسفانه به دلیل وزن بسیار کم زمان تولد در تاریخ ۲۲شهریور۹۸ فوت کرده است که ازتاریخ ۲۳ شهریور ۹۸ خانواده چهارقلوها برای بردن جسد قل چهارم اقدام نکرده اند درحالی که بیمارستان  ۳۰میلیون ریال و کمیته امداد ۳۰میلیون ریال از مانده فرانشیز این نوزاد متوفی را تقبل کرده اند و کمیته امداد ۵۰میلیون ریال هم وام به ایشان اختصاص داده است و در نهایت با رایگان شدن فرانشیز همچنان قل متوفی در بیمارستان نگهداری می شود.

درخصوص سه قل دیگر و مادر نوزادان ، کل فرانشیز مانده۵۸۷ میلیون و ۳۱۰ هزار ریال می باشد که پدر نوزادان فرانشیز ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال برای مادر و فرانشیز ۲۰ میلیون ریال برای نوزادان پرداخت نموده است و کل مبلغ مانده فرانشیز بیمارستان حدودا ۵۵۰ میلیون ریال می باشد.

از لحاظ پزشکی یک قل نوزادان در تاریخ ۳۱شهریور ۹۸ مرخص، قل دیگر در تاریخ ۲مهر ۹۸ مرخص و قل سوم در تاریخ ۴ مهر۹۸ مرخص اعلام شده اند.

منبع: هرانا

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

ده − 3 =