دو فعال فرهنگی اهل خوزستان پس از بازداشت از کار اخراج شدند

حکیم سواعدی (غابشی) و سعید مقدم (ابوشروق)، دو تن از فعالان فرهنگی اهل خوزستان، پس از بازداشت توسط دستگاه امنیتی از ادامه فعالیت شغلی خود در اداره کار اهواز و کلاس درس محروم شده‌اند.

به گزارش گذار «سامانه دموکراسی و داد» حکیم سواری مدیر مؤسسه میثاق فجر انتصار اهواز و سعید مقدم دبیر ریاضیات و نویسنده ساکن خرمشهر  از کار خود اخراج و تعلیق شدند.

بر اساس این گزارش، حکیم سواعدی مدیر مؤسسه میثاق فجر انتصار اهواز و پنجمین عضو بازداشتی این موسسه باسابقه ده سال خدمت در بخش حقوقی اداره کار اهواز از کار خود اخراج شده است.

گفته می‌شود اخراج از کار آقای سواعدی، موجب وارد آمدن فشار روحی بسیار شدیدی به این شهروند ۳۵ شده است به‌طوری‌که این امر باعث شده که وی سکته کرده و علیرغم وضعیت تأهل و داشتن سه فرزند، خانه‌نشین شود.

صبح روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸، آقای سواعدی، در محل کارش توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. شهاب صیاحی، حسن ساعدی، عیسی (عارف) سواری و حسن طرفی چهار تن از اعضای  این مؤسسه پیش‌ازاین توسط اطلاعات سپاه بازداشت‌شده بودند.

روز شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۸،  این شهروند به‌صورت موقت، تا پایان مراحل دادرسی با سپردن وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی از زندان شیبان اهواز آزاد شد.

سعید مقدم ، معلم ریاضیات و نویسنده عرب که روز سه شنبه ۹ مهرماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای امنیتی در خرمشهر بازداشت‌شده بود، پس از چند ساعت بازجویی آزادشده است.

گزارش‌شده که از حضور آقای مقدم در کلاس درس که سابقه ۲۳ فعالیت رسمی در آموزش و پروش را دارد ممانعت به‌عمل‌آمده است.

منابع حقوق بشری به کمپین خبر داده‌اند که آقای مقدم که پیش‌تر بارها از کارش تعلیق شده بود و این بار نیز با آغاز مدارس در اول مهرماه از کارش تعلیق شده است.

دیدگاهی بنویسید

لطفا دیدگاه خود را در اینجا بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا بنویسید

هفت − دو =